Printed 11 March 2007 15:22 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:00

Race #248, Event #118: K4 500 16 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Laub, Adrian
Petho, Jeremy
Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

Christian Brothers College
West Lakes
West Lakes
West Lakes

01:41.23

1

 


6

Wilson, Shaun
Boon, Haydn
Lowe, Jason
Dunbar, Wayne

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:43.45

2

 


5

Nota, Paul
Longthorn, Lewis
Doak-Smith, Joss
Millard, Nathan

Ascot
Ascot
Ascot
Ascot

01:44.17

3

 


8

Davis, Henri
Thompson, Liam
Wood, Chris
Jackson, Christopher

Christian Brothers College
Canning River
Bayswater
Bayswater

01:48.02

4

 


7

Coutts, Reid
Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan
Laws, Henry

Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
West Lakes

01:51.16

5

 


3

Robertson, Alasdair
Bezzina, Angus
Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas

Illawarra
Illawarra
Kawana Waters
Wynnum Redlands

01:52.66

6

 


2

Vinks, Luke
Donkin, Drue
Hoy, Angus
Osling, Eden

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:11.47

7

 


 

Printed 11 March 2007 15:22 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:50

Race #249, Event #89: K2 500 Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Bayer, James
Baker, Reece

Holdfast Bay
Bayswater

01:35.62

1

 


8

Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Italy
Italy

01:37.66

2

 


5

Stewart, Murray
Rowe, Adam

Manly-Warringah
St George

01:37.99

3

 


6

Bonney, Damon
McGee, Sean

Mercantile
Mercantile

01:38.00

4

 


7

Thomson, Dale
Dunstan, Oliver

Onkaparinga
Sydney Northern Beaches

01:38.39

5

 


1

Rigden, Grant
Urquhart, Matthew

Gold Coast
Indooroopilly

01:41.96

6

 


9

Austin, Darren
Morris, David

Bendigo
Mercantile

01:44.33

7

 


2

Sloss, Dane
Clear, Jacob

Gold Coast
Gold Coast

 

SCR

 


3

Jacobs, Tim
Hoschke, Nigel

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:55

Race #250, Event #89: K2 500 Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Wallace, Ken
Robinson, Clint

Currumbin Creek
Sunshine Coast

01:32.72

1

 


2

Michael, Jake
Michael, Luke

St George
St George

01:33.33

2

 


5

Burns, Steve
Schumacher, Tony

Manly-Warringah
St George

01:33.36

3

 


4

Morrison, Luke
Alagich, Chris

Onkaparinga
West Lakes

01:34.00

4

 


8

Gorrie, Christian
Christiansen, Piers

Ivanhoe-Northcote
Mercantile

01:35.85

5

 


3

Singleton, Glenn
Colomb, Keith

Mercantile
Sherbrooke-Knox

01:36.16

6

 


6

Smith, Tate
Davey, Lee

Manly-Warringah
Swan

01:36.47

7

 


1

Ferguson, Andrew
Phillips, Jesse

Holdfast Bay
Bayswater

01:37.75

8

 


9

Welsh, Dale
Botha, Alex

Holdfast Bay
Onkaparinga

01:38.24

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:05

Race #251, Event #8: C1 500 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Wallace, Matthew

Indooroopilly

02:54.09

1

 


7

Donaghy, Jake

Indooroopilly

03:18.04

2

 


3

Wapple, Jake

Indooroopilly

03:24.05

3

 


2

Haas, Alex

Indooroopilly

03:25.03

4

 


6

Mulherin, Sam

Indooroopilly

03:26.64

5

 


8

Thorpe, William

Indooroopilly

04:05.79

6

 


5

Moreland, Tom

Indooroopilly

04:05.98

7

 


4

Trew, Phillip

Indooroopilly

04:10.67

8

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:10

Race #252, Event #27: C2 500 35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Quatermain, Gary
Godfrey, Gavin

Indooroopilly
Manly-Warringah

02:14.95

1

 


6

French, Roger
Stewart, Hugh

Holdfast Bay
West Lakes

02:15.80

2

 


4

Mayne, Jonathan
Vegh, Steven

Fairfield
Patterson Lakes

02:45.35

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:15

Race #253, Event #10: C1 500 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Milferstadt, David

Currumbin Creek

02:16.35

1

 


2

Beaver, Michael

Indooroopilly

02:28.96

2

 


6

Duggin, Guy

West Lakes

02:31.03

3

 


3

Fuller, Lewis

Gold Coast

02:34.43

4

 


5

Corena, Michael

West Lakes

02:46.97

5

 


7

Mainstone, Tomas

Ascot

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:30

Race #254, Event #182: WK4 500 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Smith, Lauren
Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Dehey, Sarah

Illawarra
Currumbin Creek
Indooroopilly
Holdfast Bay

01:45.51

1

 


7

Haymes, Phoebe
Kaden, Miriam
Stone, Casey
Higgins, Stacey

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Mercantile
Sunshine Coast

01:55.09

2

 


6

Cullen, Carleanne
Brown, Cara
Kenny, Claire
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek

01:57.64

3

 


3

Bainbridge, Kate
Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Harding, Lisa

Ascot
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Bayswater

01:59.34

4

 


4

Rose, Megan
Tiley, Samantha
Peters, Amy
Schorer, Melanie

Cobram-Barooga
Indooroopilly
Mitta Mitta
Bayswater

 

DQ

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:20

Race #255, Event #156: WK2 500 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann

Indooroopilly
Sunshine Coast

02:04.54

1

 


4

Ferguson, Kate
Kaden, Miriam

Holdfast Bay
Holdfast Bay

02:04.61

2

 


3

Thomson, Emma
Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

02:07.60

3

 


6

Robinson, Madison
Le Lievre, Riley

Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox

02:08.66

4

 


7

Mugliston, Julia
McDonald, Tara

Ascot
Ascot

02:09.04

5

 


2

Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole

Ascot
Bayswater

02:15.82

6

 


8

Newman, Elise
Polson, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

02:18.70

7

 


1

McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha

Ascot
Manly-Warringah

02:19.31

8

 


9

Hill, Georgia
Bryant, Alison
Hogan, Jessica
Hoy, Emme

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:25

Race #256, Event #155: WK2 500 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Howcroft, Coco
Le Lievre, Perri

Kawana Waters
Sherbrooke-Knox

02:16.24

1

 


5

Bryant, Alison
Hoy, Emme

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:19.05

2

 


4

Keyte, Hayley
Jeston, Brittany

Manly-Warringah
Manly-Warringah

02:37.70

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:30

Race #257, Event #92: K2 500 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

West Lakes
West Lakes

01:46.26

1

 


4

Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas

Kawana Waters
Wynnum Redlands

01:48.51

2

 


3

Wood, Chris
Jackson, Christopher

Bayswater
Bayswater

01:49.12

3

1


6

Boon, Joshua
Dunbar, Wayne

Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:49.63

4

 


2

Nota, Paul
Doak-Smith, Joss

Ascot
Ascot

01:54.77

5

 


9

Wilson, Shaun
Lowe, Jason

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah

01:57.88

6

 


8

Bezzina, Angus
Griffiths, Ben

Illawarra
Illawarra

01:59.67

7

 


1

Longthorn, Lewis
Millard, Nathan

Ascot
Ascot

01:59.99

8

 


7

Davis, Henri
Laub, Adrian

Christian Brothers College
Christian Brothers College

02:00.15

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:35

Race #258, Event #53: K1 500 40 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Greenwood, Brett

Manly-Warringah

01:54.07

1

 


3

Lee, Darren

Illawarra

01:57.45

2

 


5

Fullarton, Rick

Indooroopilly

02:04.38

3

 


4

Gregory, Nigel

Illawarra

02:06.91

4

 


6

Burbidge, Troy

New Zealand

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 08:40

Race #259, Event #54: K1 500 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Pepper, Matt

Cronulla-Sutherland

01:55.13

1

 


7

Chant, Rob

Manly-Warringah

02:02.92

2

 


3

Bellipanni, Andrea

Italy

02:03.46

3

1


1

Harris, Michael

Cronulla-Sutherland

02:11.73

4

 


2

Cummins, Dave

Manly-Warringah

 

SCR

SCR


4

Clare-Nazer, Mark

Manly-Warringah

 

SCR

SCR


6

Barry, Robert

Illawarra

 

SCR

SCR


8

David, Gary

Illawarra

 

SCR

SCR


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:00

Race #260, Event #55: K1 500 50 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Cooper, Michael

Holdfast Bay

02:13.12

1

 


4

Vegh, Steven

Patterson Lakes

02:14.04

2

 


6

James, David

Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:05

Race #261, Event #56: K1 500 55 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Kenyon, Lawrence

Manly-Warringah

02:08.33

1

 


7

Jeston, John

Manly-Warringah

02:18.87

2

 


2

Peters, Colin

Mitta Mitta

02:21.48

3

 


5

Horsnell, Geoffery

Manly-Warringah

02:22.89

4

 


3

James, David

Manly-Warringah

02:35.82

5

 


6

Pawlow, John

Manly-Warringah

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:10

Race #262, Event #93: K2 500 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


4

Boon, Haydn
Sirote, Chris

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches

01:37.27

1

 


5

French, Rhys
Goble, Matthew

Holdfast Bay
West Lakes

01:38.76

2

 


6

Herrera, Thomas
Berry, Joseph

Bayswater
Bayswater

01:39.60

3

1


8

Knauer, Michael
Haniford, Luke

Onkaparinga
West Lakes

01:42.84

4

 


3

Rovira, Alexander
Norton, Sam

Ascot
Tasmania CC

01:44.47

5

 


9

Robertson, Angus
White, Hayden

Illawarra
Illawarra

01:45.12

6

 


2

Byrne, Nick
Alger, Arthur

Patterson Lakes
Patterson Lakes

01:45.37

7

 


1

Gallard, Ben
Boerema, Tomas

Onkaparinga
West Lakes

01:46.58

8

 


7

Ray, Michael
Rice, Brendan

Canning River
Bayswater

01:52.32

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:05

Race #263, Event #116: K4 500 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Rhodes, David
Wallace, Ken
Robinson, Clint
Schumacher, Tony

Cape Byron
Currumbin Creek
Sunshine Coast
St George

01:23.75

1

 


9

Burns, Steve
Michael, Jake
Michael, Luke
Baker, Reece

Manly-Warringah
St George
St George
Bayswater

01:25.02

2

 


4

Smith, Tate
Stewart, Murray
Davey, Lee
Phillips, Jesse

Manly-Warringah
Manly-Warringah
Swan
Bayswater

01:27.51

3

 


6

Welsh, Dale
Bayer, James
Needham, Justin
Botha, Alex

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

01:27.70

4

 


3

Daley, Damien
Hoschke, Nigel
Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Manly-Warringah
Manly-Warringah
Italy
Italy

01:29.71

5

 


2

Bonney, Damon
McGee, Sean
Singleton, Glenn
Colomb, Keith

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Sherbrooke-Knox

01:31.59

6

 


7

Ferguson, Andrew
Alston, Chad
Fielder, Sam
Thomson, Dale

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

01:32.91

7

 


1

Austin, Darren
French, Mathew
Brain, Robbie
Morris, David

Bendigo
Mercantile
Mercantile
Mercantile

01:33.95

8

 


10

Halpin, Mark
Rigden, Grant
Coutts, Aaron
Maxwell, Dion

Burley Griffin
Gold Coast
Ivanhoe-Northcote
Canada

01:36.01

9

 


8

James, Gavin
Dunstan, Oliver
Buckton, Alex
Buckton, Brendan

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

01:37.44

10

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:15

Race #264, Event #136: WK1 500 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Bohm, Margi

Burley Griffin

02:16.88

1

 


6

Hurley, Gabrielle

Burley Griffin

02:22.02

2

 


3

Newman, Dallas

Cronulla-Sutherland

02:34.97

3

 


4

Harper-Horak, Lorraine

Cronulla-Sutherland

02:37.96

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:20

Race #265, Event #91: K2 500 14 (Plan A) Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

West Lakes
West Lakes

02:00.66

1

 


7

Herd, James
O'Neill, Sean

Indooroopilly
Indooroopilly

02:03.38

2

 


5

Robinson, James
Brannigan, Michael

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches

02:10.53

3

 


2

Stafford-Smith, Mac
Giraud, Stephen

Indooroopilly
Indooroopilly

02:13.56

4

 


4

Oppio, Luke
McKeen, Dane

Illawarra
Illawarra

02:21.28

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 09:25

Race #266, Event #91: K2 500 14 (Plan A) Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce

Kawana Waters
Wagga Bidgee

02:10.47

1

 


7

Bishop, Jordan
Wood, Jordan

Currumbin Creek
Gold Coast

02:11.34

2

 


3

Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:14.18

3

 


5

Maher, Malachy
Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly
Indooroopilly

02:14.79

4

 


4

Donkin, Drue
Hoy, Angus

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:22.20

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:10

Race #267, Event #90: K2 500 12 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Dwyer, Corey
Maher, Declan

Indooroopilly
Indooroopilly

02:37.75

1

 


4

Clark, Jordan
Clark, Hayden

Currumbin Creek
Currumbin Creek

02:38.56

2

 


6

Herd, Duncan
Jeffs, Alex

Indooroopilly
Indooroopilly

02:43.01

3

 


3

TBA, unknown
Marshall, Benjamin

AC
Manly-Warringah

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:20

Race #268, Event #12: C1 500 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Vegh, Steven

Patterson Lakes

02:25.44

1

 


6

Stewart, Hugh

West Lakes

02:35.55

2

 


5

Cooper, Michael

Holdfast Bay

02:50.58

3

 


4

Mayne, Jonathan

Fairfield

03:11.62

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:20

Race #269, Event #11: C1 500 35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Quatermain, Gary

Indooroopilly

02:33.42

1

 


4

French, Roger

Holdfast Bay

02:37.46

2

 


5

Godfrey, Gavin

Manly-Warringah

02:49.52

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:30

Race #270, Event #119: K4 500 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

French, Rhys
Boon, Haydn
Sirote, Chris
Goble, Matthew

Holdfast Bay
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
West Lakes

01:31.74

1

 


9

Rovira, Alexander
Ray, Michael
Berry, Joseph
Rice, Brendan

Ascot
Canning River
Bayswater
Bayswater

01:34.08

2

 


6

Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Cornish, James
Norton, Sam

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Tasmania CC

01:35.76

3

 


4

Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Gold Coast

01:35.84

4

 


3

Griffiths, Ben
Prior, Ben
Robertson, Angus
White, Hayden

Illawarra
Illawarra
Illawarra
Illawarra

01:38.71

5

 


8

Byrne, Nick
Alger, Arthur
Kowarzik, Mitch
Trickey, Lachlan

Patterson Lakes
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox

01:40.60

6

 


2

Knauer, Michael
Haniford, Luke
Fletcher, Laurence
McNamara, William

Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes

01:41.26

7

 


7

Mainstone, Tomas
Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Funtowicz, Paul

Ascot
Canning River
Manly-Warringah
Bayswater

01:43.10

8

 


1

Gallard, Ben
Duggin, Matt
Boerema, Tomas
Rypp, Glenn

Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes

01:46.67

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:35

Race #271, Event #137: WK1 500 V35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Bohm, Margi

Burley Griffin

02:25.55

1

 


6

Hurley, Gabrielle

Burley Griffin

02:26.85

2

 


5

Hawkins, Stella

Manly-Warringah

02:32.55

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:40

Race #272, Event #91: K2 500 14 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

West Lakes
West Lakes

02:01.68

1

 


7

Robinson, James
Brannigan, Michael

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches

02:05.44

2

 


4

Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce

Kawana Waters
Wagga Bidgee

02:05.88

3

 


6

Herd, James
O'Neill, Sean

Indooroopilly
Indooroopilly

02:06.00

4

 


8

Stafford-Smith, Mac
Giraud, Stephen

Indooroopilly
Indooroopilly

02:08.76

5

 


3

Bishop, Jordan
Wood, Jordan

Currumbin Creek
Gold Coast

02:11.61

6

 


9

Oppio, Luke
McKeen, Dane

Illawarra
Illawarra

02:17.90

7

 


2

Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:19.07

8

 


1

Maher, Malachy
Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly
Indooroopilly

02:19.48

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:45

Race #273, Event #58: K1 500 23 (Plan B1) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Clear, Jacob

Gold Coast

01:45.93

1

 


4

Alston, Chad

Holdfast Bay

01:46.45

2

 


8

Buckton, Alex

Sydney Northern Beaches

01:46.95

3

 


3

Welsh, Dale

Holdfast Bay

01:47.94

4

 


9

Farrugia, Mark

St George

01:48.36

5

 


5

Bayer, James

Holdfast Bay

01:48.71

6

 


2

Rowe, Adam

St George

01:48.85

7

 


1

Urquhart, Matthew

Indooroopilly

01:49.09

8

 


7

Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches

01:49.54

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:15

Race #274, Event #157: WK2 500 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Wallace, Bernadette
Belcher, Lani

Currumbin Creek
Indooroopilly

01:55.02

1

 


5

Smith, Lauren
Dehey, Sarah

Illawarra
Holdfast Bay

01:56.89

2

 


6

Rose, Megan
Peters, Amy

Cobram-Barooga
Mitta Mitta

01:57.32

3

 


3

Tiley, Samantha
Schorer, Melanie

Indooroopilly
Bayswater

01:58.83

4

 


7

Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek

02:08.04

5

 


2

Haymes, Phoebe
Higgins, Stacey

Holdfast Bay
Sunshine Coast

02:10.35

6

 


9

Bainbridge, Kate
Stone, Casey

Ascot
Mercantile

02:10.73

7

 


1

Macklin, Kara
Howcroft, Coco

Kawana Waters
Kawana Waters

02:13.68

8

 


8

Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa

Ascot
Bayswater

02:14.13

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 10:50

Race #275, Event #36: Handicap 500m Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


30

Wood, Samantha

Manly-Warringah

02:27.30

1

 


21

Laub, Adrian

Christian Brothers College

02:33.50

2

 


14

Mainstone, Tomas

Ascot

02:33.60

3

 


17

Thompson, Liam

Canning River

02:34.40

4

 


6

Pickup, Christie

Indooroopilly

02:34.40

5

 


1

Taweel, Shireen

Manly-Warringah

02:35.90

6

 


22

Alger, Arthur

Patterson Lakes

02:36.60

7

 


4

Buckton, Alex

Sydney Northern Beaches

02:37.80

8

 


18

Griffiths, Ben

Illawarra

02:39.90

9

 


20

O'Neill, Sean

Indooroopilly

02:45.80

10

 


5

Stewart, Hugh

West Lakes

 

SCR

 


8

Knauer, Michael

Onkaparinga

 

SCR

 


11

Ethell, Jake

Currumbin Creek

 

SCR

 


12

Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek

 

SCR

 


16

Fletcher, Laurence

West Lakes

 

SCR

 


19

French, Roger

Holdfast Bay

 

SCR

 


32

Lachmann, Torsten

Penrith Valley

 

SCR

 


34

Richly, Silvio

Penrith Valley

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 11:20

Race #276, Event #186: WK4 500 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Fogarty, Lyndsie
Oldenhof, Lisa
Davis, Hannah
Meek, Chantal

Currumbin Creek
Canning River
Holdfast Bay
Manly-Warringah

01:34.27

1

 


5

Simper, Rachel
Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Barclay, Kate

Gold Coast
Manly-Warringah
Manly-Warringah
West Lakes

01:37.22

2

 


6

Forgione, Kate
Rankin, Amanda
Wood, Andrea
Haymes, Anna

Canning River
Gold Coast
Gold Coast
Holdfast Bay

01:39.52

3

 


3

Anglem, Kristina
Richards, Connie
Szabo, Agnes
Cairns, Anne

New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand

01:39.99

4

 


2

Haymes, Phoebe
Boerema, Mieke
Brigden-Jones, Jo
Davies, Louise

Holdfast Bay
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
West Lakes

01:47.59

5

 


1

Tzvetanova, Manouela
Greig, Sarah
Pickup, Christie
O'Keefe, Erin

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly

01:50.20

6

 


7

Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Cottrill, Olivia
Bateman, Jenni

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Bayswater

01:51.09

7

 


8

Rutland, Nicole
Wood, Anna
Holmes, Kirsty
Curry Kenny, Lisa

Currumbin Creek
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:28

Race #277, Event #83: K2 200 14 (Plan A) Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Giraud, Stephen
Herd, James

Indooroopilly
Indooroopilly

00:45.88

1

 


3

Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce

Kawana Waters
Wagga Bidgee

00:47.49

2

 


4

Bishop, Jordan
Wood, Jordan

Currumbin Creek
Gold Coast

00:50.26

3

 


6

Maher, Malachy
O'Neill, Sean

Indooroopilly
Indooroopilly

00:52.16

4

 


5

Oppio, Luke
McKeen, Dane

Illawarra
Illawarra

00:52.82

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:33

Race #278, Event #83: K2 200 14 (Plan A) Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

West Lakes
West Lakes

00:45.73

1

 


3

Robinson, James
Brannigan, Michael

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches

00:48.63

2

 


7

Stafford-Smith, Mac
Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly
Indooroopilly

00:50.99

3

 


4

Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:53.58

4

 


5

Donkin, Drue
Hoy, Angus

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:55.65

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:31

Race #279, Event #21: C2 200 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Wapple, Jake
Wallace, Matthew

Indooroopilly
Indooroopilly

01:03.80

1

 


3

Donaghy, Jake
Mulherin, Sam

Indooroopilly
Indooroopilly

01:13.13

2

 


5

Trew, Phillip
Haas, Alex

Indooroopilly
Indooroopilly

01:19.58

3

 


6

Thorpe, William
Moreland, Tom

Indooroopilly
Indooroopilly

01:31.12

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:34

Race #280, Event #111: K4 200 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


9

Maxwell, Bennett
Morrison, Luke
Goble, Matthew
Alagich, Chris

Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes

00:31.95

1

 


5

Daley, Damien
Hoschke, Nigel
Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Manly-Warringah
Manly-Warringah
Italy
Italy

00:32.78

2

 


6

Welsh, Dale
Bayer, James
Needham, Justin
Botha, Alex

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

00:33.05

3

 


3

Stewart, Murray
Davey, Lee
Baker, Reece
Phillips, Jesse

Manly-Warringah
Swan
Bayswater
Bayswater

00:33.21

4

 


7

Ferguson, Andrew
Alston, Chad
Fielder, Sam
Thomson, Dale

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

00:33.67

5

 


4

Bonney, Damon
McGee, Sean
Gargiulo, Peter
Pickett, Craig

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Patterson Lakes

00:34.88

6

 


8

James, Gavin
Dunstan, Oliver
Buckton, Alex
Buckton, Brendan

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:35.99

7

 


2

Coutts, Aaron
French, Mathew
Brain, Robbie
Morris, David

Ivanhoe-Northcote
Mercantile
Mercantile
Mercantile

00:36.94

8

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:37

Race #281, Event #169: WK4 200 16 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Robinson, Madison
Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Le Lievre, Riley

Cobram-Barooga
Indooroopilly
Sunshine Coast
Sherbrooke-Knox

00:45.65

1

 


5

Newman, Elise
Polson, Danielle
Thomson, Emma
Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

00:46.12

2

 


3

McDonald, Kirsty
Martin, Jaymee-Lee
Kidd, Fiona
Marshall, Samantha

Ascot
Ascot
Holdfast Bay
Manly-Warringah

00:47.02

3

 


2

Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole

Ascot
Ascot
Ascot
Bayswater

00:48.07

4

 


6

Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes

00:48.11

5

 


4

Hill, Georgia
Bryant, Alison
Hogan, Jessica
Hoy, Emme

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:50.01

6

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:40

Race #282, Event #124: WK1 200 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


6

Davis, Hannah

Holdfast Bay

00:41.67

1

 


5

Oldenhof, Lisa

Canning River

00:42.10

2

 


7

Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah

00:43.09

3

 


3

Haymes, Anna

Holdfast Bay

00:44.09

4

 


1

Anglem, Kristina

New Zealand

00:44.41

5

 


8

Cairns, Anne

New Zealand

00:44.60

6

 


2

Szabo, Agnes

New Zealand

00:45.31

7

 


4

Brigden-Jones, Jo

Sydney Northern Beaches

00:46.19

8

 


9

Bateman, Jenni

Bayswater

00:46.91

9

1


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:46

Race #284, Event #128: WK1 200 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Bohm, Margi

Burley Griffin

00:51.07

1

 


5

Hurley, Gabrielle

Burley Griffin

00:53.20

2

 


3

Harper-Horak, Lorraine

Cronulla-Sutherland

00:57.90

3

 


6

Newman, Dallas

Cronulla-Sutherland

00:58.93

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:49

Race #285, Event #1: C1 200 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Marinov, Martin

Gold Coast

00:42.82

1

 


6

Richly, Silvio

Penrith Valley

00:42.84

2

 


7

Lachmann, Torsten

Penrith Valley

00:43.62

3

 


3

Skorchev, Trifon

Canning River

00:46.21

4

 


0

Milferstadt, David

Currumbin Creek

00:50.92

5

 


4

Small, Adam

Gold Coast

00:52.56

6

 


1

Duggin, Guy

West Lakes

00:56.97

7

 


8

Stewart, Hugh

West Lakes

00:57.32

8

 


9

French, Roger

Holdfast Bay

00:57.70

9

 


10

Corena, Michael

West Lakes

00:59.33

10

 


2

Lubrich, Jens

Manly-Warringah

 

DNS

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:52

Race #286, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Arvier, Matthew

Indooroopilly

00:40.53

1

 


6

French, Rhys

Holdfast Bay

00:41.22

2

 


7

Berry, Joseph

Bayswater

00:41.23

3

 


2

Rowles, Thomas

Gold Coast

00:41.83

4

 


4

Norton, Sam

Tasmania CC

00:41.98

5

 


9

Kowarzik, Mitch

Sherbrooke-Knox

00:42.42

6

 


1

Ray, Michael

Canning River

00:42.68

7

 


8

Alger, Arthur

Patterson Lakes

00:43.08

8

 


3

Rice, Brendan

Bayswater

00:45.10

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:55

Race #287, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


6

Goble, Matthew

West Lakes

00:37.84

1

 


4

Wilkinson, Dane

Currumbin Creek

00:38.22

2

 


7

Herrera, Thomas

Bayswater

00:40.15

3

1


1

Gallard, Ben

Onkaparinga

00:40.66

4

 


2

Sirote, Chris

Sydney Northern Beaches

00:40.91

5

 


3

Robertson, Angus

Illawarra

00:41.32

6

 


9

Beaver, Michael

Indooroopilly

00:41.40

7

 


8

Rovira, Alexander

Ascot

00:41.55

8

 


5

Knauer, Michael

Onkaparinga

00:41.62

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 12:25

Race #288, Event #83: K2 200 14 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

West Lakes
West Lakes

00:45.51

1

 


6

Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce

Kawana Waters
Wagga Bidgee

00:46.77

2

 


3

Robinson, James
Brannigan, Michael

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches

00:47.44

3

 


4

Giraud, Stephen
Herd, James

Indooroopilly
Indooroopilly

00:47.64

4

 


7

Bishop, Jordan
Wood, Jordan

Currumbin Creek
Gold Coast

00:50.25

5

 


8

Maher, Malachy
O'Neill, Sean

Indooroopilly
Indooroopilly

00:52.20

6

 


9

Oppio, Luke
McKeen, Dane

Illawarra
Illawarra

00:52.93

7

 


1

Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:53.09

8

 


2

Stafford-Smith, Mac
Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly
Indooroopilly

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:36

Race #289, Event #170: WK4 200 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Smith, Lauren
Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Dehey, Sarah

Illawarra
Currumbin Creek
Indooroopilly
Holdfast Bay

00:40.44

1

 


3

Rose, Megan
Tiley, Samantha
Peters, Amy
Schorer, Melanie

Cobram-Barooga
Indooroopilly
Mitta Mitta
Bayswater

00:40.48

2

 


6

Haymes, Phoebe
Stone, Casey
Higgins, Stacey
Hogan, Jessica

Holdfast Bay
Mercantile
Sunshine Coast
Sydney Northern Beaches

00:45.16

3

 


4

Bainbridge, Kate
Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Harding, Lisa

Ascot
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Bayswater

00:45.44

4

 


7

Cullen, Carleanne
Brown, Cara
Kenny, Claire
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek

00:47.72

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:42

Race #291, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


6

Fletcher, Laurence

West Lakes

00:41.56

1

 


3

Bendeich, Joe

Currumbin Creek

00:41.69

2

 


5

Wood, Chris

Bayswater

00:41.83

3

1


7

Cornish, James

Indooroopilly

00:42.66

4

 


4

Rypp, Glenn

West Lakes

00:42.79

5

 


2

Dyason, Nicholas

Wynnum Redlands

00:43.16

6

 


1

Dunbar, Wayne

Manly-Warringah

00:43.88

7

 


8

Boon, Joshua

Manly-Warringah

00:43.94

8

 


9

Hollindale, Matthew

Kawana Waters

00:43.98

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:45

Race #292, Event #129: WK1 200 V35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Burwood, Sandra

Manly-Warringah

00:50.03

1

 


5

Bohm, Margi

Burley Griffin

00:50.80

2

 


6

Hawkins, Stella

Manly-Warringah

01:01.53

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:48

Race #293, Event #125: WK1 200 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Howcroft, Coco

Kawana Waters

00:55.80

1

 


3

Hoy, Emme

Sydney Northern Beaches

00:57.49

2

 


7

Bryant, Alison

Sydney Northern Beaches

00:59.57

3

 


4

Keyte, Hayley

Manly-Warringah

01:01.34

4

 


5

Le Lievre, Perri

Sherbrooke-Knox

01:03.10

5

 


2

Jeston, Brittany

Manly-Warringah

01:09.24

6

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 01:51

Race #294, Event #150: WK2 200(Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Oldenhof, Lisa
Meek, Chantal

Canning River
Manly-Warringah

00:39.11

1

 


4

Forgione, Kate
Simper, Rachel

Canning River
Gold Coast

00:39.90

2

 


6

Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah
Manly-Warringah

00:40.05

3

 


3

Richards, Connie
Szabo, Agnes

New Zealand
New Zealand

00:41.72

4

 


7

Anglem, Kristina
Cairns, Anne

New Zealand
New Zealand

00:42.11

5

 


2

Boerema, Mieke
Brigden-Jones, Jo

Onkaparinga
Sydney Northern Beaches

00:43.79

6

 


1

Jenkins, Kristina
McGrath, Kate

Manly-Warringah
Manly-Warringah

00:44.03

7

 


9

Tzvetanova, Manouela
O'Keefe, Erin

Indooroopilly
Indooroopilly

00:44.44

8

 


8

Mitchell, Allison
Bateman, Jenni

Mercantile
Bayswater

00:44.62

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:25

Race #295, Event #20: C2 200 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Lachmann, Torsten
Richly, Silvio

Penrith Valley
Penrith Valley

00:42.25

1

 


3

Marinov, Martin
Beaver, Michael

Gold Coast
Indooroopilly

00:46.34

2

 


7

Small, Adam
Fuller, Lewis

Gold Coast
Gold Coast

00:48.77

3

 


8

Quatermain, Gary
Godfrey, Gavin

Indooroopilly
Manly-Warringah

00:48.86

4

 


5

French, Roger
Stewart, Hugh

Holdfast Bay
West Lakes

00:51.40

5

 


6

Corena, Michael
Duggin, Guy

West Lakes
West Lakes

00:53.88

6

 


4

Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul

Ascot
Bayswater

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:28

Race #296, Event #40: K1 200 14 (Plan A) Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Herd, James

Indooroopilly

00:47.06

1

 


8

Gardner, Neil

Kawana Waters

00:53.12

2

 


4

O'Neill, Sean

Indooroopilly

00:55.28

3

 


1

Brannigan, Michael

Sydney Northern Beaches

00:57.43

4

 


7

Stafford-Smith, Mac

Indooroopilly

00:57.53

5

 


9

Hoy, Angus

Sydney Northern Beaches

00:59.96

6

 


5

Maher, Malachy

Indooroopilly

01:00.02

7

 


10

Donkin, Drue

Sydney Northern Beaches

01:03.53

8

 


3

Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches

01:05.40

9

 


2

Wood, Jordan

Gold Coast

01:06.36

10

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:31

Race #297, Event #40: K1 200 14 (Plan A) Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Petho, Jeremy

West Lakes

00:46.62

1

 


8

Wetherbee, Bryce

Wagga Bidgee

00:50.44

2

 


2

Robinson, James

Cobram-Barooga

00:51.73

3

 


1

Gold, Alex

Sydney Northern Beaches

00:54.51

4

 


3

Giraud, Stephen

Indooroopilly

00:55.02

5

 


9

McKeen, Dane

Illawarra

00:58.02

6

 


4

Bishop, Jordan

Currumbin Creek

00:58.77

7

 


5

Oppio, Luke

Illawarra

00:59.89

8

 


6

Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly

01:00.07

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:34

Race #298, Event #152: WK2 200 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Ferguson, Kate
Kaden, Miriam

Holdfast Bay
Holdfast Bay

00:47.03

1

 


5

Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann

Indooroopilly
Sunshine Coast

00:48.04

2

 


4

Mugliston, Julia
McDonald, Tara

Ascot
Ascot

00:50.03

3

 


6

Thomson, Emma
Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

00:50.18

4

 


8

Robinson, Madison
Le Lievre, Riley

Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox

00:50.68

5

 


3

Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole

Ascot
Bayswater

00:50.97

6

 


9

McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha

Ascot
Manly-Warringah

00:53.97

7

 


2

Newman, Elise
Polson, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

00:54.45

8

 


1

Hill, Georgia
Hogan, Jessica

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches

00:54.53

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:37

Race #299, Event #81: K2 200 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


6

Morrison, Luke
Alagich, Chris

Onkaparinga
West Lakes

00:34.42

1

 


5

Daley, Damien
Hoschke, Nigel

Manly-Warringah
Manly-Warringah

00:34.87

2

 


8

Austin, Darren
Gorrie, Christian

Bendigo
Ivanhoe-Northcote

00:35.99

3

 


4

Bonney, Damon
McGee, Sean

Mercantile
Mercantile

00:36.20

4

 


1

Thomson, Dale
Dunstan, Oliver

Onkaparinga
Sydney Northern Beaches

00:36.63

5

 


3

Davey, Lee
Phillips, Jesse

Swan
Bayswater

00:36.87

6

 


7

Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Italy
Italy

00:37.20

7

1


2

Ferguson, Andrew
Fielder, Sam

Holdfast Bay
Holdfast Bay

00:37.53

8

 


9

Morris, David
Colomb, Keith

Mercantile
Sherbrooke-Knox

00:37.91

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:40

Race #300, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Dehey, Sarah

Holdfast Bay

00:45.88

1

 


6

Wallace, Bernadette

Currumbin Creek

00:46.41

2

 


7

Belcher, Lani

Indooroopilly

00:47.26

3

 


2

Peters, Amy

Mitta Mitta

00:48.39

4

 


3

Tiley, Samantha

Indooroopilly

00:49.15

5

 


4

Rose, Megan

Cobram-Barooga

00:49.47

6

 


8

Schorer, Melanie

Bayswater

00:49.82

7

1


9

Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek

00:51.13

8

 


1

Harding, Lisa

Bayswater

00:52.54

9

2


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:43

Race #301, Event #47: K1 200 55 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Jeston, John

Manly-Warringah

00:52.63

1

 


3

Horsnell, Geoffery

Manly-Warringah

00:53.29

2

 


5

James, David

Manly-Warringah

01:00.18

3

 


4

Kenyon, Lawrence

Manly-Warringah

 

DNF

 


6

Pawlow, John

Manly-Warringah

 

DNS

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:46

Race #302, Event #44: K1 200 40 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Greenwood, Brett

Manly-Warringah

00:42.22

1

 


7

Pepper, Matt

Cronulla-Sutherland

00:42.97

2

 


6

Lee, Darren

Illawarra

00:44.28

3

 


3

Fullarton, Rick

Indooroopilly

00:46.32

4

 


4

Gregory, Nigel

Illawarra

00:47.13

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:49

Race #303, Event #114: K4 200 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

French, Rhys
Boon, Haydn
Sirote, Chris
Goble, Matthew

Holdfast Bay
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
West Lakes

00:35.45

1

 


3

Rovira, Alexander
Ray, Michael
Berry, Joseph
Rice, Brendan

Ascot
Canning River
Bayswater
Bayswater

00:35.87

2

 


7

Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Gold Coast

00:37.38

3

 


4

Knauer, Michael
Haniford, Luke
Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes

00:38.38

4

 


5

Coutts, Reid
Byrne, Nick
Alger, Arthur
Kowarzik, Mitch

Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox

00:38.42

5

 


8

Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Cornish, James
Norton, Sam

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Tasmania CC

00:38.51

6

 


9

Mainstone, Tomas
Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Funtowicz, Paul

Ascot
Canning River
Manly-Warringah
Bayswater

00:38.87

7

 


1

Gallard, Ben
Duggin, Matt
Boerema, Tomas
McNamara, William

Onkaparinga
West Lakes
West Lakes
West Lakes

00:43.94

8

 


2

Robertson, Alasdair
Griffiths, Ben
Robertson, Angus
White, Hayden

Illawarra
Illawarra
Illawarra
Illawarra

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:52

Race #304, Event #82: K2 200 12 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Dwyer, Corey
Maher, Declan

Indooroopilly
Indooroopilly

01:00.70

1

 


4

Clark, Jordan
Clark, Hayden

Currumbin Creek
Currumbin Creek

01:01.44

2

 


5

Herd, Duncan
Jeffs, Alex

Indooroopilly
Indooroopilly

01:04.81

3

 


6

TBA, unknown
Marshall, Benjamin

AC
Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:55

Race #305, Event #151: WK2 200 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Howcroft, Coco
Le Lievre, Perri

Kawana Waters
Sherbrooke-Knox

00:54.20

1

 


6

Bryant, Alison
Hoy, Emme

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:55.11

2

 


5

Keyte, Hayley
Jeston, Brittany

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

DQ

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 02:58

Race #306, Event #2: C1 200 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Wallace, Matthew

Indooroopilly

01:03.93

1

 


6

Donaghy, Jake

Indooroopilly

01:17.56

2

 


7

Mulherin, Sam

Indooroopilly

01:17.64

3

 


8

Wapple, Jake

Indooroopilly

01:19.91

4

 


5

Haas, Alex

Indooroopilly

01:27.06

5

 


2

Trew, Phillip

Indooroopilly

01:35.75

6

 


4

Thorpe, William

Indooroopilly

01:37.00

7

 


3

Moreland, Tom

Indooroopilly

01:37.44

8

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:01

Race #307, Event #113: K4 200 16 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


8

Davis, Henri
Petho, Jeremy
Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

Christian Brothers College
West Lakes
West Lakes
West Lakes

00:38.26

1

 


9

Wilson, Shaun
Boon, Joshua
Lowe, Jason
Dunbar, Wayne

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Manly-Warringah

00:38.90

2

 


7

Nota, Paul
Longthorn, Lewis
Doak-Smith, Joss
Millard, Nathan

Ascot
Ascot
Ascot
Ascot

00:39.15

3

 


5

Bezzina, Angus
Griffiths, Ben
Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas

Illawarra
Illawarra
Kawana Waters
Wynnum Redlands

00:39.78

4

 


1

Laub, Adrian
Thompson, Liam
Wood, Chris
Jackson, Christopher

Christian Brothers College
Canning River
Bayswater
Bayswater

00:40.51

5

 


2

Robinson, James
Coutts, Reid
Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan

Cobram-Barooga
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox

00:42.49

6

 


4

McKendrick, Michael
Vinks, Luke
Hoy, Angus
Osling, Eden

Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:48.81

7

 


6

Brannigan, Michael
Donkin, Drue
Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

00:53.19

8

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:04

Race #308, Event #45: K1 200 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


4

Pepper, Matt

Cronulla-Sutherland

00:43.50

1

 


7

David, Gary

Illawarra

00:44.69

2

 


2

Bellipanni, Andrea

Italy

00:47.25

3

1


5

Chant, Rob

Manly-Warringah

00:47.65

4

 


3

Harris, Michael

Cronulla-Sutherland

00:51.49

5

 


6

Carrie, Alistair

Mercantile

 

SCR

SCR


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:07

Race #309, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Beaver, Jacqueline

Indooroopilly

00:49.00

1

 


5

Kaden, Miriam

Holdfast Bay

00:49.55

2

 


4

Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland

00:50.92

3

 


2

Ferguson, Kate

Holdfast Bay

00:51.87

4

 


3

Burton-Hockam, Rhyann

Sunshine Coast

00:52.35

5

 


8

Brereton, Rebecca

Ascot

00:53.71

6

 


7

Robinson, Madison

Cobram-Barooga

00:54.18

7

 


1

Marshall, Samantha

Manly-Warringah

00:54.26

8

 


9

Martin, Jaymee-Lee

Ascot

00:54.36

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:10

Race #310, Event #4: C1 200 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Milferstadt, David

Currumbin Creek

00:51.43

1

 


5

Beaver, Michael

Indooroopilly

00:54.01

2

 


4

Fuller, Lewis

Gold Coast

00:56.66

3

 


7

Duggin, Guy

West Lakes

00:58.59

4

 


6

Corena, Michael

West Lakes

01:01.65

5

 


2

Mainstone, Tomas

Ascot

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:23 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:16

Race #311, Event #85: K2 200 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Herrera, Thomas
Berry, Joseph

Bayswater
Bayswater

00:36.62

1

 


5

Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas

Currumbin Creek
Gold Coast

00:38.92

2

 


1

Rixon, Mark
Kowarzik, Mitch

Manly-Warringah
Sherbrooke-Knox

00:39.19

3

 


2

Byrne, Nick
Alger, Arthur

Patterson Lakes
Patterson Lakes

00:39.19

4

 


8

Gallard, Ben
Boerema, Tomas

Onkaparinga
West Lakes

00:39.27

5

 


9

Knauer, Michael
Haniford, Luke

Onkaparinga
West Lakes

00:40.40

6

 


7

Ray, Michael
Rice, Brendan

Canning River
Bayswater

00:40.71

7

 


6

Rovira, Alexander
Norton, Sam

Ascot
Tasmania CC

00:42.13

8

 


3

French, Rhys
Goble, Matthew

Holdfast Bay
West Lakes

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:13

Race #312, Event #153: WK2 200 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Wallace, Bernadette
Belcher, Lani

Currumbin Creek
Indooroopilly

00:43.62

1

 


6

Rose, Megan
Peters, Amy

Cobram-Barooga
Mitta Mitta

00:44.52

2

 


7

Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah

Holdfast Bay
Holdfast Bay

00:44.89

DQ

 


4

Tiley, Samantha
Schorer, Melanie

Indooroopilly
Bayswater

00:45.49

4

 


8

Stone, Casey
Higgins, Stacey

Mercantile
Sunshine Coast

00:49.97

5

 


1

Macklin, Kara
Howcroft, Coco

Kawana Waters
Kawana Waters

00:50.82

6

 


3

Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa

Ascot
Bayswater

00:50.83

7

 


2

Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek

00:52.00

8

 


9

Cullen, Carleanne
Kenny, Claire

Currumbin Creek
Currumbin Creek

00:54.21

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:19

Race #313, Event #168: WK4 200 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Fogarty, Lyndsie
Oldenhof, Lisa
Davis, Hannah
Meek, Chantal

Currumbin Creek
Canning River
Holdfast Bay
Manly-Warringah

00:36.10

1

 


3

Simper, Rachel
Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Barclay, Kate

Gold Coast
Manly-Warringah
Manly-Warringah
West Lakes

00:36.93

2

 


2

Anglem, Kristina
Richards, Connie
Szabo, Agnes
Cairns, Anne

New Zealand
New Zealand
New Zealand
New Zealand

00:39.00

3

 


6

Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Cottrill, Olivia
Brigden-Jones, Jo

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Sydney Northern Beaches

00:43.02

4

 


4

Tzvetanova, Manouela
Greig, Sarah
Pickup, Christie
O'Keefe, Erin

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly

 

SCR

 


5

Edwards, Suzi
Wilkinson, Katrina
Jenkins, Kristina
McGrath, Kate

Illawarra
Cape Byron
Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:22

Race #314, Event #84: K2 200 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

West Lakes
West Lakes

00:38.82

1

 


8

Wood, Chris
Jackson, Christopher

Bayswater
Bayswater

00:40.41

2

1


7

Boon, Joshua
Dunbar, Wayne

Manly-Warringah
Manly-Warringah

00:40.97

3

 


4

Longthorn, Lewis
Millard, Nathan

Ascot
Ascot

00:41.80

4

 


3

Nota, Paul
Doak-Smith, Joss

Ascot
Ascot

00:42.71

5

 


2

Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan

Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox

00:44.52

6

 


9

Wilson, Shaun
Lowe, Jason

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah

00:44.79

7

 


1

Davis, Henri
Laub, Adrian

Christian Brothers College
Christian Brothers College

00:45.13

8

 


6

Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas

Kawana Waters
Wynnum Redlands

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:24 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

11 March 2007 03:25

Race #315, Event #40: K1 200 14 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Petho, Jeremy

West Lakes

00:44.67

1

 


4

Herd, James

Indooroopilly

00:45.32

2

 


7

Robinson, James

Cobram-Barooga

00:49.68

3

 


6

Wetherbee, Bryce

Wagga Bidgee

00:50.59

4

 


3

Gardner, Neil

Kawana Waters

00:52.95

5