Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 08:30

Race #187, Event #14: C1 1000 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Richly, Silvio

Penrith Valley

04:12.88

1

 


6

Lachmann, Torsten

Penrith Valley

04:17.41

2

 


8

Skorchev, Trifon

Canning River

04:37.38

3

 


1

Milferstadt, David

Currumbin Creek

04:57.96

4

 


4

Duggin, Guy

West Lakes

05:22.59

5

 


5

Stewart, Hugh

West Lakes

05:22.65

6

 


7

French, Roger

Holdfast Bay

05:23.01

7

 


3

Corena, Michael

West Lakes

05:51.76

8

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 08:37

Race #188, Event #96: K2 1000 (Plan B) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Michael, Jake
Michael, Luke

St George
St George

03:22.39

1

 


1

Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Italy
Italy

03:27.75

2

 


3

Stewart, Murray
Rowe, Adam

Manly-Warringah
St George

03:28.95

3

 


2

Thomson, Dale
Dunstan, Oliver

Onkaparinga
Sydney Northern Beaches

03:31.93

4

 


7

Bonney, Damon
McGee, Sean

Mercantile
Mercantile

03:31.96

5

 


6

Blanche, Dean
Farrugia, Mark

St George
St George

03:31.97

6

 


8

French, Mathew
Bolognese, Filippo

Mercantile
Italy

03:39.34

7

 


5

Sloss, Dane
Clear, Jacob

Gold Coast
Gold Coast

 

DQ

 


9

Rigden, Grant
Urquhart, Matthew

Gold Coast
Indooroopilly

 

DQ

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 08:44

Race #189, Event #96: K2 1000 (Plan B) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


9

Rhodes, David
Martin, Simon

Cape Byron
Kawana Waters

03:19.53

1

 


4

Smith, David
Morrison, Luke

Illawarra
Onkaparinga

03:19.69

2

 


7

Smith, Tate
Baker, Michael

Manly-Warringah
Bayswater

03:20.80

3

 


5

Wallace, Ken
Robinson, Clint

Currumbin Creek
Sunshine Coast

03:21.39

4

 


6

Botha, Alex
Baker, Reece

Onkaparinga
Bayswater

03:22.01

5

 


3

Jacobs, Tim
Holt, Nick

Manly-Warringah
Manly-Warringah

03:24.89

6

 


8

Gorrie, Christian
Christiansen, Piers

Ivanhoe-Northcote
Mercantile

03:25.35

7

 


2

Welsh, Dale
Alston, Chad

Holdfast Bay
Holdfast Bay

03:27.49

8

 


1

Davey, Lee
Phillips, Jesse

Swan
Bayswater

03:28.60

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 08:51

Race #190, Event #163: WK2 1000 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Wallace, Bernadette
Belcher, Lani

Currumbin Creek
Indooroopilly

03:57.88

1

 


4

Smith, Lauren
Dehey, Sarah

Illawarra
Holdfast Bay

03:58.45

2

 


3

Rose, Megan
Peters, Amy

Cobram-Barooga
Mitta Mitta

03:58.68

3

 


6

Tiley, Samantha
Schorer, Melanie

Indooroopilly
Bayswater

04:08.69

4

 


7

Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek

04:18.33

5

 


9

Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa

Ascot
Bayswater

04:24.00

6

 


8

Haymes, Phoebe
Higgins, Stacey

Holdfast Bay
Sunshine Coast

04:24.10

7

 


2

Bainbridge, Kate
Stone, Casey

Ascot
Mercantile

04:27.60

8

 


1

Cullen, Carleanne
Kenny, Claire

Currumbin Creek
Currumbin Creek

04:35.77

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 08:58

Race #191, Event #100: K2 1000 18 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Boon, Haydn
Sirote, Chris

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches

03:28.05

1

 


4

French, Rhys
Goble, Matthew

Holdfast Bay
West Lakes

03:28.98

2

 


6

Rovira, Alexander
Norton, Sam

Ascot
Tasmania CC

03:34.79

3

 


7

Knauer, Michael
Haniford, Luke

Onkaparinga
West Lakes

03:34.89

4

 


3

Ray, Michael
Rice, Brendan

Canning River
Bayswater

03:35.39

5

 


8

Gallard, Ben
Boerema, Tomas

Onkaparinga
West Lakes

03:40.18

6

 


9

Robertson, Angus
White, Hayden

Illawarra
Illawarra

03:40.31

7

 


2

Byrne, Nick
Alger, Arthur

Patterson Lakes
Patterson Lakes

03:40.61

8

 


1

Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

West Lakes
West Lakes

03:47.79

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:05

Race #192, Event #102: K2 1000 35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Lee, Darren
David, Gary

Illawarra
Illawarra

03:42.35

1

 


5

Chant, Rob
Greenwood, Brett

Manly-Warringah
Manly-Warringah

03:46.74

2

 


3

Pepper, Matt
Cummins, Dave

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah

03:52.01

3

 


4

Gregory, Nigel
Bellipanni, Andrea

Illawarra
Italy

03:55.82

4

 


7

Horsnell, Geoffery
James, David

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:12

Race #193, Event #145: WK1 1000 V35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Burwood, Sandra

Manly-Warringah

04:38.26

1

 


4

Hawkins, Stella

Manly-Warringah

05:12.91

2

 


5

Bohm, Margi

Burley Griffin

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:19

Race #194, Event #185: WK4 1000 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


1

Rose, Megan
Tiley, Samantha
Peters, Amy
Schorer, Melanie

Cobram-Barooga
Indooroopilly
Mitta Mitta
Bayswater

 

 

 


2

Bainbridge, Kate
Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Harding, Lisa

Ascot
Manly-Warringah
Manly-Warringah
Bayswater

 

 

 


3

Edwards, Suzi
Wilkinson, Katrina
Jenkins, Kristina
McGrath, Kate

Illawarra
Cape Byron
Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

 

 


4

Tzvetanova, Manouela
Greig, Sarah
Pickup, Christie
O'Keefe, Erin

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly

 

 

 


5

Rutland, Nicole
Wood, Anna
Holmes, Kirsty
Curry Kenny, Lisa

Currumbin Creek
Gold Coast
Kawana Waters
Kawana Waters

 

 

 


6

Carrie, Ella
Mitchell, Allison
Cottrill, Olivia
Brigden-Jones, Jo

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Sydney Northern Beaches

 

 

 


7

Cullen, Carleanne
Brown, Cara
Kenny, Claire
Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek

 

 

 


8

TBA, unknown
Stone, Casey
Marshall, Samantha
Wood, Samantha

AC
Mercantile
Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

 

 


9

Smith, Lauren
Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Dehey, Sarah

Illawarra
Currumbin Creek
Indooroopilly
Holdfast Bay

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:26

Race #195, Event #61: K1 1000 12 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Clark, Jordan

Currumbin Creek

05:14.25

1

 


6

Marshall, Benjamin

Manly-Warringah

05:42.04

2

 


4

Maher, Declan

Indooroopilly

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:33

Race #196, Event #99: K2 1000 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn

West Lakes
West Lakes

03:44.82

1

 


6

Robertson, Alasdair
Griffiths, Ben

Illawarra
Illawarra

03:47.70

2

 


4

Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas

Kawana Waters
Wynnum Redlands

03:49.98

3

 


7

Boon, Joshua
Dunbar, Wayne

Manly-Warringah
Manly-Warringah

03:57.31

4

 


8

Wood, Chris
Jackson, Christopher

Bayswater
Bayswater

04:02.69

5

1


2

Davis, Henri
Laub, Adrian

Christian Brothers College
Christian Brothers College

04:03.73

6

 


1

Nota, Paul
Doak-Smith, Joss

Ascot
Ascot

04:04.50

7

 


3

Longthorn, Lewis
Millard, Nathan

Ascot
Ascot

04:06.76

8

 


9

Wilson, Shaun
Lowe, Jason

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah

04:12.74

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:40

Race #197, Event #15: C1 1000 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Milferstadt, David

Currumbin Creek

05:06.62

1

 


5

Duggin, Guy

West Lakes

05:32.12

2

 


3

Corena, Michael

West Lakes

05:51.86

3

 


4

Mainstone, Tomas

Ascot

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 09:47

Race #198, Event #16: C1 1000 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Vegh, Steven

Patterson Lakes

04:55.04

1

 


4

French, Roger

Holdfast Bay

05:18.22

2

 


3

Stewart, Hugh

West Lakes

05:19.65

3

 


5

Cooper, Michael

Holdfast Bay

05:42.25

4

 


6

Mayne, Jonathan

Fairfield

06:25.88

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 10:30

Race #199, Event #121: K4 1000 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Smith, David
Singleton, Glenn
Morrison, Luke
Michael, Luke

Illawarra
Mercantile
Onkaparinga
St George

02:57.14

1

 


6

Burns, Steve
Smith, Tate
Schumacher, Tony
Baker, Reece

Manly-Warringah
Manly-Warringah
St George
Bayswater

02:59.59

2

 


3

Welsh, Dale
Bayer, James
Needham, Justin
Botha, Alex

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

03:03.42

3

 


5

Clear, Jacob
Davey, Lee
Baker, Michael
Phillips, Jesse

Gold Coast
Swan
Bayswater
Bayswater

03:03.78

4

 


2

Daley, Damien
Hoschke, Nigel
Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele

Manly-Warringah
Manly-Warringah
Italy
Italy

03:06.47

5

 


1

Bonney, Damon
Gargiulo, Peter
French, Mathew
Brain, Robbie

Mercantile
Mercantile
Mercantile
Mercantile

03:09.02

6

 


8

Ferguson, Andrew
Alston, Chad
Fielder, Sam
Thomson, Dale

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga

03:10.03

7

 


7

James, Gavin
Buckton, Alex
Buckton, Brendan
Kahler, Bradley

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

03:16.70

8

 


10

Austin, Darren
Morris, David
Bolognese, Filippo
Hayden, Sam

Bendigo
Mercantile
Italy
Geelong

03:20.75

9

 


9

Halpin, Mark
Ashley-Teves, Travis
Coutts, Aaron
Maxwell, Dion

Burley Griffin
Currumbin Creek
Ivanhoe-Northcote
Canada

03:22.33

10

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 10:37

Race #200, Event #71: K1 1000 55 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Newton, John

Currumbin Creek

04:17.20

1

 


6

Kenyon, Lawrence

Manly-Warringah

04:24.40

2

 


7

Peters, Colin

Mitta Mitta

04:54.00

3

 


5

Horsnell, Geoffery

Manly-Warringah

05:07.54

4

 


4

James, David

Manly-Warringah

05:14.18

5

 


3

Pawlow, John

Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 10:44

Race #201, Event #69: K1 1000 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Pepper, Matt

Cronulla-Sutherland

04:03.47

1

 


3

Barry, Robert

Illawarra

04:07.84

2

 


8

David, Gary

Illawarra

04:07.98

3

 


7

Chant, Rob

Manly-Warringah

04:15.23

4

 


2

Cummins, Dave

Manly-Warringah

04:16.70

5

 


6

Bellipanni, Andrea

Italy

04:18.82

6

1


4

Clare-Nazer, Mark

Manly-Warringah

 

DNS

DNS


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 10:51

Race #202, Event #28: C2 1000 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Lachmann, Torsten
Richly, Silvio

Penrith Valley
Penrith Valley

03:51.92

1

 


4

Quatermain, Gary
Godfrey, Gavin

Indooroopilly
Manly-Warringah

04:43.49

2

 


6

French, Roger
Stewart, Hugh

Holdfast Bay
West Lakes

04:45.12

3

 


5

Corena, Michael
Duggin, Guy

West Lakes
West Lakes

05:12.81

4

 


8

Mayne, Jonathan
Vegh, Steven

Fairfield
Patterson Lakes

05:49.62

5

 


3

Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul

Ascot
Bayswater

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 10:58

Race #203, Event #144: WK1 1000 45 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Bohm, Margi

Burley Griffin

04:43.84

1

 


6

Hurley, Gabrielle

Burley Griffin

04:47.05

2

 


3

Newman, Dallas

Cronulla-Sutherland

05:14.66

3

 


4

Harper-Horak, Lorraine

Cronulla-Sutherland

05:23.71

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:05

Race #204, Event #162: WK2 1000 16 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann

Indooroopilly
Sunshine Coast

04:11.62

1

 


4

Ferguson, Kate
Kaden, Miriam

Holdfast Bay
Holdfast Bay

04:16.78

2

 


3

Thomson, Emma
Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

04:18.74

3

 


7

Robinson, Madison
Le Lievre, Riley

Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox

04:22.62

4

 


6

Mugliston, Julia
McDonald, Tara

Ascot
Ascot

04:26.60

5

 


8

Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole

Ascot
Bayswater

04:38.92

6

 


9

Newman, Elise
Polson, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

04:41.72

7

 


2

McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha

Ascot
Manly-Warringah

04:45.71

8

 


1

Gleeson, Breanna
Kidd, Fiona

Holdfast Bay
Holdfast Bay

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:12

Race #205, Event #68: K1 1000 40 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Greenwood, Brett

Manly-Warringah

03:59.07

1

 


6

Lee, Darren

Illawarra

04:02.43

2

 


7

Pepper, Matt

Cronulla-Sutherland

04:04.53

3

 


3

Fullarton, Rick

Indooroopilly

04:24.51

4

 


4

Gregory, Nigel

Illawarra

04:29.40

5

 


 

Printed 11 March 2007 15:26 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:19

Race #206, Event #70: K1 1000 50 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Cooper, Michael

Holdfast Bay

04:26.26

1

 


5

Vegh, Steven

Patterson Lakes

04:37.34

2

 


4

James, David

Manly-Warringah

05:20.55

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:26

Race #207, Event #122: K4 1000 18 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

French, Rhys
Boon, Haydn
Sirote, Chris
Goble, Matthew

Holdfast Bay
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
West Lakes

03:12.18

1

 


8

Rovira, Alexander
Ray, Michael
Berry, Joseph
Rice, Brendan

Ascot
Canning River
Bayswater
Bayswater

03:16.73

2

 


6

Griffiths, Ben
Prior, Ben
Robertson, Angus
White, Hayden

Illawarra
Illawarra
Illawarra
Illawarra

03:19.78

3

 


4

Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas

Currumbin Creek
Currumbin Creek
Currumbin Creek
Gold Coast

03:20.78

4

 


1

Coutts, Reid
Byrne, Nick
Alger, Arthur
Kowarzik, Mitch

Patterson Lakes
Patterson Lakes
Patterson Lakes
Sherbrooke-Knox

03:25.62

5

 


7

Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Cornish, James
Hollindale, Matthew

Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Kawana Waters

03:34.22

6

 


3

Mainstone, Tomas
Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Funtowicz, Paul

Ascot
Canning River
Manly-Warringah
Bayswater

03:34.82

7

 


2

Davis, Henri
Gallard, Ben
Boerema, Tomas
McNamara, William

Christian Brothers College
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes

03:38.24

8

 


9

McKendrick, Michael
Knauer, Michael
Haniford, Luke
Duggin, Matt

Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes
West Lakes

04:03.77

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:33

Race #208, Event #160: WK2 1000 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Fogarty, Lyndsie
Meek, Chantal

Currumbin Creek
Manly-Warringah

03:36.81

1

 


4

Forgione, Kate
Simper, Rachel

Canning River
Gold Coast

03:37.18

2

 


6

Oldenhof, Lisa
Wood, Anna

Canning River
Gold Coast

03:44.23

3

 


7

Tzvetanova, Manouela
O'Keefe, Erin

Indooroopilly
Indooroopilly

03:53.75

4

 


3

Mitchell, Allison
Bateman, Jenni

Mercantile
Bayswater

03:55.53

5

 


8

Jenkins, Kristina
McGrath, Kate

Manly-Warringah
Manly-Warringah

03:56.98

6

 


2

Brigden-Jones, Jo
Davies, Louise

Sydney Northern Beaches
West Lakes

03:57.51

7

 


1

Carrie, Ella
Cottrill, Olivia

Mercantile
Mercantile

04:05.34

8

 


9

Greig, Sarah
Pickup, Christie

Indooroopilly
Indooroopilly

04:13.54

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:40

Race #209, Event #66: K1 1000 23 (Plan B1) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


4

Clear, Jacob

Gold Coast

03:42.52

1

 


6

Baker, Michael

Bayswater

03:46.03

2

1


8

Davey, Lee

Swan

03:46.53

3

 


5

Buckton, Alex

Sydney Northern Beaches

03:47.64

4

 


1

Welsh, Dale

Holdfast Bay

03:48.55

5

 


7

Dunstan, Oliver

Sydney Northern Beaches

03:48.58

6

 


2

Maxwell, Dion

Canada

03:54.23

7

2


9

Bayer, James

Holdfast Bay

03:58.76

8

 


3

Alston, Chad

Holdfast Bay

04:10.00

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 11:47

Race #210, Event #34: C4 1000 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Lubrich, Jens
Lachmann, Torsten
Richly, Silvio
Hale, Ian

Manly-Warringah
Penrith Valley
Penrith Valley
No Team

04:08.58

1

 


3

French, Roger
Corena, Michael
Stewart, Hugh
Duggin, Guy

Holdfast Bay
West Lakes
West Lakes
West Lakes

04:26.55

2

 


5

Quatermain, Gary
Cooper, Michael
Godfrey, Gavin
Vegh, Steven

Indooroopilly
Holdfast Bay
Manly-Warringah
Patterson Lakes

04:38.90

3

 


4

TBA, unknown
Mainstone, Tomas
Thatcher, Josh
Funtowicz, Paul

AC
Ascot
Canning River
Bayswater

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:30

Race #211, Event #50: K1 500 14 (Plan B1) Heat 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


8

Wood, Jordan

Gold Coast

02:17.19

1

 


7

Stafford-Smith, Mac

Indooroopilly

02:18.18

2

 


5

Giraud, Stephen

Indooroopilly

02:21.90

3

 


3

O'Neill, Sean

Indooroopilly

02:22.10

4

 


2

Maher, Malachy

Indooroopilly

02:29.25

5

 


6

McKeen, Dane

Illawarra

02:31.56

6

 


4

Hoy, Angus

Sydney Northern Beaches

02:32.90

7

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:35

Race #212, Event #50: K1 500 14 (Plan B1) Heat 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


8

Herd, James

Indooroopilly

02:05.35

1

 


5

Robinson, James

Cobram-Barooga

02:10.89

2

 


7

Wetherbee, Bryce

Wagga Bidgee

02:14.37

3

 


2

Gardner, Neil

Kawana Waters

02:15.35

4

 


3

Brannigan, Michael

Sydney Northern Beaches

02:30.05

5

 


6

Humphreys, John-Thomas

Indooroopilly

02:34.31

6

 


4

Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches

02:47.55

7

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:40

Race #213, Event #50: K1 500 14 (Plan B1) Heat 3

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Petho, Jeremy

West Lakes

01:59.61

1

 


7

Gold, Alex

Sydney Northern Beaches

02:17.00

2

 


6

Bulmer, Nicholas

West Lakes

02:20.12

3

 


3

Oppio, Luke

Illawarra

02:28.09

4

 


2

Bishop, Jordan

Currumbin Creek

02:30.68

5

 


4

Donkin, Drue

Sydney Northern Beaches

02:36.34

6

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:45

Race #214, Event #48: K1 500 (Plan F) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Gorrie, Christian

Ivanhoe-Northcote

01:42.37

1

 


6

Needham, Justin

Holdfast Bay

01:42.49

2

 


9

Michael, Jake

St George

01:42.69

3

 


5

Singleton, Glenn

Mercantile

01:42.82

4

 


2

Stewart, Murray

Manly-Warringah

01:42.85

5

 


1

Teear, Fred

New Zealand

01:43.76

6

 


3

McDowell, Marty

New Zealand

01:44.05

7

 


8

Phillips, Jesse

Bayswater

01:44.20

8

 


7

Christiansen, Piers

Mercantile

01:44.31

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:50

Race #215, Event #48: K1 500 (Plan F) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Ferguson, Steve

New Zealand

01:37.11

1

 


2

Rhodes, David

Cape Byron

01:37.62

2

 


6

Wallace, Ken

Currumbin Creek

01:38.74

3

 


4

Baker, Reece

Bayswater

01:39.34

4

1


8

Smith, Tate

Manly-Warringah

01:39.49

5

 


1

Burns, Steve

Manly-Warringah

01:39.76

6

 


3

Schumacher, Tony

St George

01:39.87

7

 


9

Alagich, Chris

West Lakes

01:41.20

8

 


7

Morrison, Luke

Onkaparinga

01:44.39

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 01:55

Race #216, Event #24: C2 500 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Wapple, Jake
Wallace, Matthew

Indooroopilly
Indooroopilly

02:45.79

1

 


4

Donaghy, Jake
Mulherin, Sam

Indooroopilly
Indooroopilly

03:04.31

2

 


3

Thorpe, William
Moreland, Tom

Indooroopilly
Indooroopilly

03:18.39

3

 


5

Trew, Phillip
Haas, Alex

Indooroopilly
Indooroopilly

03:19.71

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:00

Race #217, Event #130: WK1 500 (Plan C) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Forgione, Kate

Canning River

01:53.72

1

 


4

Rankin, Amanda

Gold Coast

01:54.10

2

 


2

Haymes, Anna

Holdfast Bay

01:54.76

3

 


7

Brigden-Jones, Jo

Sydney Northern Beaches

01:55.79

4

 


5

Anglem, Kristina

New Zealand

01:55.92

5

 


1

Bateman, Jenni

Bayswater

01:57.55

6

 


8

Jenkins, Kristina

Manly-Warringah

01:58.33

7

 


3

Richards, Connie

New Zealand

01:59.91

8

 


9

Rutland, Nicole

Currumbin Creek

02:00.23

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:05

Race #218, Event #130: WK1 500 (Plan C) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Davis, Hannah

Holdfast Bay

01:53.02

1

 


2

Oldenhof, Lisa

Canning River

01:53.37

2

 


5

Harvey, Paula

Manly-Warringah

01:53.65

3

 


4

Fogarty, Lyndsie

Currumbin Creek

01:53.78

4

 


6

Wood, Andrea

Gold Coast

01:54.61

5

 


9

Simper, Rachel

Gold Coast

01:54.90

6

 


7

Meek, Chantal

Manly-Warringah

01:55.24

7

 


1

Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah

01:55.37

8

 


8

Barclay, Kate

West Lakes

01:55.60

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:10

Race #219, Event #7: C1 500 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Lachmann, Torsten

Penrith Valley

01:56.34

1

 


9

Richly, Silvio

Penrith Valley

01:57.40

2

 


4

Skorchev, Trifon

Canning River

02:04.40

3

 


10

Milferstadt, David

Currumbin Creek

02:16.48

4

 


6

Small, Adam

Gold Coast

02:31.90

5

 


8

French, Roger

Holdfast Bay

02:33.91

6

 


2

Stewart, Hugh

West Lakes

02:35.04

7

 


5

Duggin, Guy

West Lakes

02:36.90

8

 


7

Corena, Michael

West Lakes

02:46.52

9

 


1

Lubrich, Jens

Manly-Warringah

 

DQ

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:15

Race #220, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


7

Kaden, Miriam

Holdfast Bay

02:07.10

1

 


5

Beaver, Jacqueline

Indooroopilly

02:09.06

2

 


3

Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland

02:11.66

3

 


6

Burton-Hockam, Rhyann

Sunshine Coast

02:12.13

4

 


4

Robinson, Madison

Cobram-Barooga

02:16.44

5

 


9

Ferguson, Kate

Holdfast Bay

02:17.05

6

 


1

Martin, Jaymee-Lee

Ascot

02:18.27

7

 


2

Ware, Jane

Illawarra

02:20.54

8

 


8

Polson, Danielle

Cronulla-Sutherland

02:22.18

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:20

Race #221, Event #159: WK2 500 35 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


5

Bohm, Margi
Hurley, Gabrielle

Burley Griffin
Burley Griffin

02:05.05

1

 


6

Hawkins, Stella
Burwood, Sandra

Manly-Warringah
Manly-Warringah

02:09.83

2

 


4

Newman, Dallas
Harper-Horak, Lorraine

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

02:21.54

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:25

Race #222, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Gallard, Ben

Onkaparinga

01:49.26

1

 


8

Herrera, Thomas

Bayswater

01:50.35

2

 


6

Rowles, Thomas

Gold Coast

01:51.04

3

 


7

Berry, Joseph

Bayswater

01:52.34

4

 


3

Robertson, Angus

Illawarra

01:52.95

5

 


5

Ray, Michael

Canning River

01:53.33

6

 


1

Rice, Brendan

Bayswater

01:54.52

7

 


9

Kowarzik, Mitch

Sherbrooke-Knox

01:55.43

8

 


2

Fletcher, Laurence

West Lakes

02:11.29

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:30

Race #223, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Goble, Matthew

West Lakes

01:41.85

1

 


2

Boon, Haydn

Manly-Warringah

01:42.87

2

 


6

Wilkinson, Dane

Currumbin Creek

01:42.94

3

 


4

Norton, Sam

Tasmania CC

01:47.37

4

1


3

French, Rhys

Holdfast Bay

01:47.43

5

 


9

Sirote, Chris

Sydney Northern Beaches

01:49.12

6

 


8

White, Hayden

Illawarra

01:50.41

7

 


7

Knauer, Michael

Onkaparinga

01:51.04

8

 


1

Haniford, Luke

West Lakes

01:52.96

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 02:55

Race #224, Event #23: C2 500 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Lachmann, Torsten
Richly, Silvio

Penrith Valley
Penrith Valley

01:51.09

1

 


2

Small, Adam
Fuller, Lewis

Gold Coast
Gold Coast

02:14.15

2

 


5

French, Roger
Stewart, Hugh

Holdfast Bay
West Lakes

02:23.85

3

 


7

Corena, Michael
Duggin, Guy

West Lakes
West Lakes

02:32.55

4

 


3

Mayne, Jonathan
Vegh, Steven

Fairfield
Patterson Lakes

02:51.73

5

 


6

Quatermain, Gary
Godfrey, Gavin

Indooroopilly
Manly-Warringah

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:00

Race #224.1, Event #117: K4 500 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Mayne, Jonathan
Stafford-Smith, Mac
Maher, Malachy
Giraud, Stephen
Herd, James

Fairfield
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly
Indooroopilly

01:52.84

1

 


4

Gold, Alex
Metcalf, Simon
Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
West Lakes
West Lakes

01:59.16

2

 


5

Robinson, James
Brannigan, Michael
Donkin, Drue
Hoy, Angus

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:00.14

3

 


6

Bishop, Jordan
Wood, Jordan
Humphreys, John-Thomas
O'Neill, Sean

Currumbin Creek
Gold Coast
Indooroopilly
Indooroopilly

02:00.87

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:05

Race #225, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


5

Wallace, Bernadette

Currumbin Creek

01:59.57

1

 


6

Dehey, Sarah

Holdfast Bay

01:59.87

2

 


4

Belcher, Lani

Indooroopilly

02:02.74

3

 


2

Peters, Amy

Mitta Mitta

02:04.12

4

 


3

Smith, Lauren

Illawarra

02:04.38

5

 


7

Rose, Megan

Cobram-Barooga

02:04.57

6

 


8

Tiley, Samantha

Indooroopilly

02:08.21

7

 


9

Schorer, Melanie

Bayswater

02:08.51

8

1


1

Leo-Litzow, Casey

Currumbin Creek

02:09.10

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:10

Race #226, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Final 2

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Dunbar, Wayne

Manly-Warringah

01:58.31

1

 


4

Robertson, Alasdair

Illawarra

02:01.67

2

 


7

Davis, Henri

Christian Brothers College

02:02.91

3

 


3

Coutts, Reid

Patterson Lakes

02:03.44

4

 


1

Doak-Smith, Joss

Ascot

02:04.21

5

 


2

Cornish, James

Indooroopilly

02:04.96

6

 


8

Millard, Nathan

Ascot

02:05.77

7

 


5

Longthorn, Lewis

Ascot

02:08.38

8

 


9

Nota, Paul

Ascot

02:09.04

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:15

Race #227, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Final 1

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


3

Rypp, Glenn

West Lakes

01:53.03

1

 


5

Bendeich, Joe

Currumbin Creek

01:53.22

2

 


8

Wood, Chris

Bayswater

01:55.08

3

1


2

Griffiths, Ben

Illawarra

01:56.21

4

 


6

Dyason, Nicholas

Wynnum Redlands

01:56.88

5

 


4

Fletcher, Laurence

West Lakes

01:58.81

6

 


9

Hollindale, Matthew

Kawana Waters

01:59.45

7

 


7

Boon, Joshua

Manly-Warringah

02:00.09

8

 


1

Jackson, Christopher

Bayswater

02:01.68

9

2


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:50

Race #228, Event #183: WK4 500 16 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


8

Robinson, Madison
Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Le Lievre, Riley

Cobram-Barooga
Indooroopilly
Sunshine Coast
Sherbrooke-Knox

01:57.89

1

 


5

Newman, Elise
Polson, Danielle
Thomson, Emma
Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland

01:58.90

2

 


4

McDonald, Kirsty
Martin, Jaymee-Lee
Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole

Ascot
Ascot
Ascot
Bayswater

02:00.30

3

 


6

Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Keyte, Hayley
Marshall, Samantha

Ascot
Ascot
Manly-Warringah
Manly-Warringah

02:05.73

4

 


7

Gleeson, Breanna
Kidd, Fiona
Howcroft, Coco
Vitucci, Ella

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Kawana Waters
West Lakes

02:07.12

5

 


3

Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily

Holdfast Bay
Holdfast Bay
Onkaparinga
West Lakes

02:07.86

6

 


2

Hill, Georgia
Bryant, Alison
Hogan, Jessica
Hoy, Emme

Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

02:10.85

7

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:25

Race #229, Event #131: WK1 500 14 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


2

Howcroft, Coco

Kawana Waters

02:24.84

1

 


6

Hoy, Emme

Sydney Northern Beaches

02:30.13

2

 


4

Bryant, Alison

Sydney Northern Beaches

02:32.44

3

 


3

Le Lievre, Perri

Sherbrooke-Knox

02:42.30

4

 


7

Keyte, Hayley

Manly-Warringah

02:45.95

5

 


5

Jeston, Brittany

Manly-Warringah

02:59.44

6

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:30

Race #230, Event #49: K1 500 12 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Clark, Jordan

Currumbin Creek

02:28.91

1

 


6

Marshall, Benjamin

Manly-Warringah

02:40.08

2

 


4

Maher, Declan

Indooroopilly

02:48.76

3

 


2

Herd, Duncan

Indooroopilly

02:53.18

4

 


5

Dwyer, Corey

Indooroopilly

02:57.65

5

 


7

Jeffs, Alex

Indooroopilly

03:10.76

6

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:35

Race #231, Event #154: WK2 500 (Plan A) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


4

Fogarty, Lyndsie
Oldenhof, Lisa

Currumbin Creek
Canning River

01:44.36

1

 


7

Davis, Hannah
Barclay, Kate

Holdfast Bay
West Lakes

01:46.32

2

 


5

Forgione, Kate
Simper, Rachel

Canning River
Gold Coast

01:47.23

3

 


6

Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley

Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:47.90

4

 


2

Rankin, Amanda
Wood, Andrea

Gold Coast
Gold Coast

01:48.13

5

 


8

Haymes, Anna
Brigden-Jones, Jo

Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches

01:50.12

6

 


3

Richards, Connie
Szabo, Agnes

New Zealand
New Zealand

01:50.74

7

 


1

Mitchell, Allison
Bateman, Jenni

Mercantile
Bayswater

01:55.76

8

 


9

Rutland, Nicole
Davies, Louise

Currumbin Creek
West Lakes

01:56.37

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:40

Race #232, Event #33: C4 500 DF Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Lubrich, Jens
Lachmann, Torsten
Richly, Silvio
Hale, Ian

Manly-Warringah
Penrith Valley
Penrith Valley
Penrith Valley

01:53.91

1

 


3

Milferstadt, David
Skorchev, Trifon
Marinov, Martin
Quatermain, Gary

Currumbin Creek
Canning River
Gold Coast
Indooroopilly

01:54.63

2

 


5

French, Roger
Corena, Michael
Stewart, Hugh
Duggin, Guy

Holdfast Bay
West Lakes
West Lakes
West Lakes

02:25.39

3

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:45

Race #233, Event #94: K2 500 35 Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


3

Lee, Darren
David, Gary

Illawarra
Illawarra

01:45.64

1

 


7

Chant, Rob
Greenwood, Brett

Manly-Warringah
Manly-Warringah

01:46.71

2

 


6

Pepper, Matt
Cummins, Dave

Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah

01:52.29

3

 


4

Gregory, Nigel
Bellipanni, Andrea

Illawarra
Italy

01:52.88

4

 


5

Horsnell, Geoffery
James, David

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 03:55

Race #235, Event #50: K1 500 14 (Plan B1) Final

SIRC

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


6

Petho, Jeremy

West Lakes

02:00.46

1

 


4

Herd, James

Indooroopilly

02:07.51

2

 


3

Robinson, James

Cobram-Barooga

02:10.18

3

 


5

Wood, Jordan

Gold Coast

02:15.28

4

 


9

Wetherbee, Bryce

Wagga Bidgee

02:15.90

5

 


7

Stafford-Smith, Mac

Indooroopilly

02:18.14

6

 


1

Bulmer, Nicholas

West Lakes

02:21.74

7

 


8

Gold, Alex

Sydney Northern Beaches

02:22.12

8

 


2

Giraud, Stephen

Indooroopilly

02:27.51

9

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #236, Event #77: K1 5000 40 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


101

Lee, Darren

Illawarra

22:26.30

1

 


100

Greenwood, Brett

Manly-Warringah

22:27.17

2

 


104

Cooper, Michael

Holdfast Bay

27:36.05

3

 


106

Scarpa, Daniele

Italy

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #237, Event #78: K1 5000 45 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


211

Chant, Rob

Manly-Warringah

23:41.32

1

 


200

Barry, Robert

Illawarra

23:48.21

2

 


217

Bellipanni, Andrea

Italy

24:09.56

3

1


208

Cummins, Dave

Manly-Warringah

24:16.77

4

 


203

Vegh, Steven

Patterson Lakes

25:35.66

5

 


209

Horsnell, Geoffery

Manly-Warringah

 

SCR

SCR


212

James, David

Manly-Warringah

 

SCR

SCR


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #238, Event #80: K1 5000 55 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


121

Newton, John

Currumbin Creek

24:11.34

1

 


119

Kenyon, Lawrence

Manly-Warringah

24:17.04

2

 


116

Horsnell, Geoffery

Manly-Warringah

28:25.72

3

 


120

James, David

Manly-Warringah

33:06.03

4

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #239, Event #108: K2 5000 18 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


308

Duggin, Matt
McNamara, William

West Lakes
West Lakes

20:59.20

1

 


300

Byrne, Nick
Alger, Arthur

Patterson Lakes
Patterson Lakes

21:15.31

2

 


312

Gallard, Ben
Boerema, Tomas

Onkaparinga
West Lakes

21:40.67

3

 


305

Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul

Ascot
Bayswater

22:17.51

4

 


301

Bendeich, Joe
Ethell, Jake

Currumbin Creek
Currumbin Creek

23:23.40

5

 


307

Knauer, Michael
Haniford, Luke

Onkaparinga
West Lakes

24:17.95

6

 


302

King, Justin
Mitchell, Ben

Illawarra
Manly-Warringah

 

SCR

 


303

Ray, Michael
Rice, Brendan

Canning River
Bayswater

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #240, Event #19: C1 5000 35 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


313

Cooper, Michael

Holdfast Bay

 

 

 


314

French, Roger

Holdfast Bay

 

 

 


315

Vegh, Steven

Patterson Lakes

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #241, Event #31: C2 5000 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


510

French, Roger
Stewart, Hugh

Holdfast Bay
West Lakes

29:52.87

1

 


507

Corena, Michael
Duggin, Guy

West Lakes
West Lakes

 

DNF

 


508

Lachmann, Torsten
Richly, Silvio

Penrith Valley
Penrith Valley

 

DNS

 


525

Mayne, Jonathan
Vegh, Steven

Fairfield
Patterson Lakes

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:20

Race #242, Event #109: K2 5000 35 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


401

Cooper, Michael
Vegh, Steven

Holdfast Bay
Patterson Lakes

 

 

 


402

Chant, Rob
Greenwood, Brett

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

 

 


403

Lee, Darren
David, Gary

Illawarra
Illawarra

 

 

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:30

Race #243, Event #167: WK2 5000 18 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


503

Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa

Ascot
Bayswater

24:22.40

1

 


507

Brown, Cara
Higgins, Stacey

Currumbin Creek
Sunshine Coast

24:32.60

2

 


500

Cullen, Carleanne
Kenny, Claire

Currumbin Creek
Currumbin Creek

35:37.73

3

 


502

Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa

Manly-Warringah
Manly-Warringah

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:30

Race #244, Event #74: K1 2500 16 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Overall Place

Score Place


600

Rypp, Glenn

West Lakes

10:41.30

1

 


612

Wood, Chris

Bayswater

10:55.80

2

1


617

Griffiths, Ben

Illawarra

11:09.30

3

 


622

Dyason, Nicholas

Wynnum Redlands

11:15.74

4

 


610

Jackson, Christopher

Bayswater

11:15.74

5

2


621

Coutts, Reid

Patterson Lakes

11:27.97

6

 


615

Lowe, Jason

Manly-Warringah

11:36.01

7

 


619

Davis, Henri

Christian Brothers College

11:43.91

8

 


613

Hollindale, Matthew

Kawana Waters

11:47.54

9

 


605

Millard, Nathan

Ascot

11:50.06

10

 


616

Laub, Adrian

Christian Brothers College

11:51.39

11

 


601

Longthorn, Lewis

Ascot

12:00.08

12

 


607

Doak-Smith, Joss

Ascot

12:06.98

13

 


614

Cox, Jonathon

Sherbrooke-Knox

12:08.31

14

 


620

Thompson, Liam

Canning River

12:13.97

15

 


611

McKendrick, Michael

Holdfast Bay

13:07.43

16

 


604

Nota, Paul

Ascot

13:09.95

17

 


606

Kelly, Sam

West Lakes

13:23.00

18

 


626

Laws, Henry

West Lakes

13:37.62

19

 


618

Vinks, Luke

Sydney Northern Beaches

14:10.26

20

 


609

Osling, Eden

Sydney Northern Beaches

 

DNF

DNF


623

Fletcher, Laurence

West Lakes

 

DNS

DNS


624

Wilson, Shaun

Cronulla-Sutherland

 

DNS

DNS


625

Bendeich, Joe

Currumbin Creek

 

DNS

DNS


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:30

Race #245, Event #147: WK1 2500 16 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


722

Beaver, Jacqueline

Indooroopilly

12:04.88

1

 


710

Kaden, Miriam

Holdfast Bay

12:17.72

2

 


706

Gowan, Danielle

Cronulla-Sutherland

12:26.09

3

 


707

Burton-Hockam, Rhyann

Sunshine Coast

12:40.13

4

 


716

Robinson, Madison

Cobram-Barooga

13:05.25

5

 


713

Le Lievre, Riley

Sherbrooke-Knox

13:18.07

6

 


700

Brereton, Rebecca

Ascot

13:20.35

7

 


709

Marshall, Samantha

Manly-Warringah

13:44.41

8

 


721

Hogan, Jessica

Sydney Northern Beaches

13:47.46

9

 


715

McDonald, Kirsty

Ascot

13:58.22

10

 


704

Polson, Danielle

Cronulla-Sutherland

14:00.23

11

 


705

O'Brien, Emily

West Lakes

14:05.33

12

 


724

Mugliston, Julia

Ascot

14:07.60

13

 


702

Vitucci, Ella

West Lakes

14:13.78

14

 


719

Kidd, Fiona

Holdfast Bay

14:22.46

15

 


701

Ferguson, Kate

Holdfast Bay

14:25.78

16

 


723

Chipperfield, Chelsea

Onkaparinga

14:26.73

17

 


720

Gleeson, Breanna

Holdfast Bay

14:31.24

18

 


718

Martin, Jaymee-Lee

Ascot

 

DNF

 


725

Newman, Elise

Cronulla-Sutherland

 

SCR

 


726

McDonald, Tara

Ascot

 

DNF

 


727

Ware, Jane

Illawarra

 

SCR

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman


Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:30

Race #246, Event #106: K2 2500 14 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


517

Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas

West Lakes
West Lakes

11:27.03

1

 


516

Robinson, James
Brannigan, Michael

Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches

12:02.04

2

 


519

Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce

Kawana Waters
Wagga Bidgee

12:09.33

3

 


513

Bishop, Jordan
Wood, Jordan

Currumbin Creek
Gold Coast

12:22.82

4

 


518

Donkin, Drue
Hoy, Angus

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

12:35.13

5

 


514

Oppio, Luke
McKeen, Dane

Illawarra
Illawarra

12:57.14

6

 


515

Gold, Alex
Metcalf, Simon

Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches

19:28.89

7

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman

 

AC Flatwater National Championships 2007

10 March 2007 04:30

Race #247, Event #72: K1 2500 12 DF Final

SIRC - Long Distance Races

Results

Lane

Person

Team

Result

Place

 


414

Clark, Jordan

Currumbin Creek

13:55.22

1

 


416

Marshall, Benjamin

Manly-Warringah

16:07.60

2

 


417

Herd, Duncan

Indooroopilly

 

DNF

 


 

Printed 11 March 2007 15:27 by JRaceman