Printed 9 March 2007 17:14 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:30
Race #121, Event #38: K1 200 (Plan D) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Bonney, Damon Mercantile 00:39.31 1

5 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 00:40.76 2

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 00:41.05 3

7 Vowles, Kevin Kawana Waters 00:41.13 4

9 Ashley-Teves, Travis Currumbin Creek 00:43.85 5

6 French, Mathew Mercantile 00:45.23 6

4 Phillips, Jesse Bayswater 00:46.96 7

8 Harris, Michael Cronulla-Sutherland SCR

Printed 9 March 2007 17:14 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:33
Race #122, Event #38: K1 200 (Plan D) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burns, Steve Manly-Warringah 00:39.12 1

1 McGee, Sean Mercantile 00:39.79 2

3 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 00:39.95 3

2 Urquhart, Matthew Indooroopilly 00:40.27 4

6 Maxwell, Dion Canada 00:40.99 5

7 Thomson, Dale Onkaparinga 00:41.57 6

8 Bolognese, Filippo Italy 00:43.56 7

5 Coutts, Aaron Ivanhoe-Northcote 00:45.93 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:36
Race #123, Event #38: K1 200 (Plan D) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Alagich, Chris West Lakes 00:39.54 1

7 Davey, Lee Swan 00:40.11 2

3 Bayer, James Holdfast Bay 00:40.92 3

2 Fielder, Sam Holdfast Bay 00:41.45 4

4 Halpin, Mark Burley Griffin 00:42.86 5

8 James, Gavin Manly-Warringah 00:42.95 6

6 Rigden, Grant Gold Coast 00:43.28 7

5 Clark, Grant Fairfield 00:45.07 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:39
Race #124, Event #38: K1 200 (Plan D) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Morrison, Luke Onkaparinga 00:39.71 1

1 Cannizzo, Alessio Italy 00:40.07 2

2 Simpkins, Craig New Zealand 00:40.14 3

4 McDowell, Marty New Zealand 00:40.50 4

3 Hayden, Sam Geelong 00:41.27 5

7 Austin, Darren Bendigo 00:41.36 6

8 Berking, Rudolph Samoa 00:42.99 7

6 Morris, David Mercantile 00:43.92 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:42
Race #125, Event #38: K1 200 (Plan D) Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Ferguson, Steve New Zealand 00:39.21 1

5 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 00:39.43 2

7 Gargiulo, Peter Mercantile 00:39.57 3

6 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 00:40.13 4

2 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 00:40.97 5

1 Teear, Fred New Zealand 00:41.10 6

3 Kahler, Bradley Sydney Northern Beaches 00:42.95 7

8 Brain, Robbie Mercantile 00:44.17 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:45
Race #126, Event #85: K2 200 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas
Currumbin Creek
Gold Coast
00:39.23 1

4 Rovira, Alexander
Norton, Sam
Ascot
Tasmania CC
00:39.51 2

5 Ray, Michael
Rice, Brendan
Canning River
Bayswater
00:40.19 3

7 Gallard, Ben
Boerema, Tomas
Onkaparinga
West Lakes
00:40.25 4

2 Knauer, Michael
Haniford, Luke
Onkaparinga
West Lakes
00:40.33 5

1 Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Indooroopilly
Indooroopilly
00:40.43 6

8 Duggin, Matt
McNamara, William
West Lakes
West Lakes
00:42.06 7

3 Robertson, Angus
White, Hayden
Illawarra
Illawarra
SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:48
Race #127, Event #85: K2 200 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Herrera, Thomas
Berry, Joseph
Bayswater
Bayswater
00:37.95 1

6 French, Rhys
Goble, Matthew
Holdfast Bay
West Lakes
00:38.63 2

8 Byrne, Nick
Alger, Arthur
Patterson Lakes
Patterson Lakes
00:39.99 3

7 Rixon, Mark
Kowarzik, Mitch
Manly-Warringah
Sherbrooke-Knox
00:41.08 4

1 Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul
Ascot
Bayswater
00:41.51 5

3 Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:44.38 6

2 Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Canning River
Manly-Warringah
00:46.02 7

4 Boon, Haydn
Sirote, Chris
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:51
Race #128, Event #124: WK1 200 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Oldenhof, Lisa Canning River 00:46.38 1

1 Richards, Connie New Zealand 00:47.07 2

4 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 00:49.15 3

5 Mitchell, Allison Mercantile 00:49.36 4

2 O'Keefe, Erin Indooroopilly 00:49.49 5

3 Pickup, Christie Indooroopilly 00:50.00 6

6 Wood, Samantha Manly-Warringah 00:50.88 7

7 Greig, Sarah Indooroopilly 00:53.69 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:54
Race #129, Event #124: WK1 200 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 00:45.89 1

6 Szabo, Agnes New Zealand 00:46.11 2

4 Anglem, Kristina New Zealand 00:46.62 3

3 Bateman, Jenni Bayswater 00:47.95 4

5 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 00:48.07 5

1 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 00:49.75 6

8 Burwood, Sandra Manly-Warringah 00:51.44 7

7 Holmes, Kirsty Kawana Waters SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 08:57
Race #130, Event #124: WK1 200 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Davis, Hannah Holdfast Bay 00:43.24 1

4 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 00:43.67 2

7 Haymes, Anna Holdfast Bay 00:46.02 3

1 Cairns, Anne New Zealand 00:46.24 4

5 Edwards, Suzi Illawarra 00:47.89 5

3 McGrath, Kate Manly-Warringah 00:48.30 6

8 Boerema, Mieke Onkaparinga 00:49.11 7

2 Whatley, Jo-Anne Sunshine Coast 00:50.56 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:00
Race #131, Event #153: WK2 200 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Currumbin Creek
Indooroopilly
00:44.43 1

3 Rose, Megan
Peters, Amy
Cobram-Barooga
Mitta Mitta
00:45.61 2

7 Haymes, Phoebe
Dehey, Sarah
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:47.61 3

4 Stone, Casey
Higgins, Stacey
Mercantile
Sunshine Coast
00:50.16 4

6 Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:57.03 5

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:03
Race #132, Event #153: WK2 200 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Tiley, Samantha
Schorer, Melanie
Indooroopilly
Bayswater
00:46.66 1

5 Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa
Ascot
Bayswater
00:49.58 2

6 Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:52.03 3

7 Macklin, Kara
Howcroft, Coco
Kawana Waters
Kawana Waters
00:52.58 4

3 Cullen, Carleanne
Kenny, Claire
Currumbin Creek
Currumbin Creek
00:54.54 5

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:06
Race #133, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Wood, Chris Bayswater 00:43.20 1

7 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 00:45.59 2

9 Nota, Paul Ascot 00:45.97 3

6 Davis, Henri Christian Brothers College 00:47.45 4

3 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 00:47.83 5

5 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 00:50.18 6

2 Laub, Adrian Christian Brothers College 00:50.38 7

8 Bezzina, Angus Illawarra 00:51.23 8

4 Vinks, Luke Sydney Northern Beaches 01:00.43 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:09
Race #134, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rypp, Glenn West Lakes 00:43.62 1

2 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 00:44.82 2

6 Boon, Joshua Manly-Warringah 00:46.02 3

4 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 00:46.58 4

5 Millard, Nathan Ascot 00:48.20 5

9 Coutts, Reid Patterson Lakes 00:48.46 6

7 Doak-Smith, Joss Ascot 00:49.02 7

1 Thompson, Liam Canning River 00:53.11 8

8 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 00:54.45 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:12
Race #135, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Fletcher, Laurence West Lakes 00:42.83 1

1 Cornish, James Indooroopilly 00:44.08 2

7 Bendeich, Joe Currumbin Creek 00:44.41 3

4 Griffiths, Ben Illawarra 00:44.73 4

3 Hollindale, Matthew Kawana Waters 00:45.04 5

8 Robertson, Alasdair Illawarra 00:45.55 6

6 Jackson, Christopher Bayswater 00:46.20 7

5 Longthorn, Lewis Ascot 00:47.26 8

9 Lowe, Jason Manly-Warringah 00:48.30 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:18
Race #137, Event #152: WK2 200 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Indooroopilly
Sunshine Coast
00:49.78 1

3 Thomson, Emma
Gowan, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
00:50.80 2

7 Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:50.98 3

4 Robinson, Madison
Le Lievre, Riley
Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox
00:51.51 4

5 McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha
Ascot
Manly-Warringah
00:55.49 5

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 09:21
Race #138, Event #152: WK2 200 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Ascot
Ascot
00:51.95 1

3 Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole
Ascot
Bayswater
00:53.12 2

5 Newman, Elise
Polson, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
00:54.07 3

7 Hill, Georgia
Hogan, Jessica
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
00:55.24 4

4 Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily
Onkaparinga
West Lakes
00:58.04 5

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:15
Race #139, Event #38: K1 200 (Plan D) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Morrison, Luke Onkaparinga 00:38.24 1

7 Bayer, James Holdfast Bay 00:38.73 2

5 Bonney, Damon Mercantile 00:38.89 3

6 McGee, Sean Mercantile 00:39.36 4

3 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 00:39.37 5

1 Maxwell, Dion Canada 00:40.34 6

9 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 00:40.49 7

8 McDowell, Marty New Zealand 00:40.87 8

2 Vowles, Kevin Kawana Waters 00:41.31 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:18
Race #140, Event #38: K1 200 (Plan D) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Ferguson, Steve New Zealand 00:38.00 1

5 Burns, Steve Manly-Warringah 00:38.16 2

8 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 00:39.49 3

7 Simpkins, Craig New Zealand 00:40.06 4

6 Davey, Lee Swan 00:40.13 5

2 Urquhart, Matthew Indooroopilly 00:40.66 6

9 Teear, Fred New Zealand 00:40.88 7

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 00:41.19 8

1 Halpin, Mark Burley Griffin 00:42.71 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:21
Race #141, Event #38: K1 200 (Plan D) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 00:39.28 1

5 Alagich, Chris West Lakes 00:39.49 2

7 Gargiulo, Peter Mercantile 00:39.93 3

4 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 00:40.34 4

9 Austin, Darren Bendigo 00:40.94 5

2 Fielder, Sam Holdfast Bay 00:41.13 6

1 Hayden, Sam Geelong 00:41.53 7

8 Ashley-Teves, Travis Currumbin Creek 00:44.19 8

6 Cannizzo, Alessio Italy DQ

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:24
Race #142, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Arvier, Matthew Indooroopilly 00:41.51 1

8 Beaver, Michael Indooroopilly 00:42.95 2

5 Herrera, Thomas Bayswater 00:43.09 3

6 Ray, Michael Canning River 00:43.96 4

7 Funtowicz, Paul Bayswater 00:44.31 5

2 French, Rhys Holdfast Bay 00:44.39 6

1 Haniford, Luke West Lakes 00:45.40 7

4 Mainstone, Tomas Ascot 00:46.51 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:27
Race #143, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Gallard, Ben Onkaparinga 00:41.94 1

8 Rovira, Alexander Ascot 00:43.62 2

3 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 00:44.05 3

7 Byrne, Nick Patterson Lakes 00:44.39 4

6 Duggin, Matt West Lakes 00:45.81 5

1 Rice, Brendan Bayswater 00:45.90 6

2 Boerema, Tomas West Lakes 00:47.42 7

5 White, Hayden Illawarra SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:30
Race #144, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Goble, Matthew West Lakes 00:40.60 1

2 Knauer, Michael Onkaparinga 00:42.78 2

3 Berry, Joseph Bayswater 00:42.98 3

6 Norton, Sam Tasmania CC 00:44.87 4

1 Rixon, Mark Manly-Warringah 00:45.59 5

5 McNamara, William West Lakes 00:46.43 6

7 Ethell, Jake Currumbin Creek 00:46.80 7

4 Thatcher, Josh Canning River 00:47.64 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:33
Race #145, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 00:42.33 1

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 00:42.93 2

2 Robertson, Angus Illawarra 00:43.12 3

5 Alger, Arthur Patterson Lakes 00:43.90 4

6 Rowles, Thomas Gold Coast 00:44.23 5

3 Mitchell, Ben Manly-Warringah 00:49.56 6

8 Boon, Haydn Manly-Warringah SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:36
Race #146, Event #124: WK1 200 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Haymes, Anna Holdfast Bay 00:45.06 1

3 Cairns, Anne New Zealand 00:45.71 2

4 Anglem, Kristina New Zealand 00:46.02 3

5 Richards, Connie New Zealand 00:46.12 4

7 Mitchell, Allison Mercantile 00:48.03 5

8 McGrath, Kate Manly-Warringah 00:48.44 6

2 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 00:48.60 7

1 Pickup, Christie Indooroopilly 00:49.84 8

9 Burwood, Sandra Manly-Warringah 00:51.36 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:39
Race #147, Event #124: WK1 200 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 00:45.47 1

5 Szabo, Agnes New Zealand 00:46.75 2

3 Bateman, Jenni Bayswater 00:47.75 3

9 Boerema, Mieke Onkaparinga 00:47.80 4

2 Edwards, Suzi Illawarra 00:48.03 5

7 O'Keefe, Erin Indooroopilly 00:48.61 6

6 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 00:48.99 7

8 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 00:49.14 8

1 Wood, Samantha Manly-Warringah 00:52.63 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:42
Race #148, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Dehey, Sarah Holdfast Bay 00:47.52 1

4 Harding, Lisa Bayswater 00:51.98 2

7 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 00:53.93 3

2 Higgins, Stacey Sunshine Coast 00:54.47 4

6 Stone, Casey Mercantile 00:54.82 5

3 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 00:57.00 6

8 Taweel, Shireen Manly-Warringah 00:59.72 7

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:45
Race #149, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rose, Megan Cobram-Barooga 00:48.69 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 00:49.94 2

6 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 00:51.95 3

2 Macklin, Kara Kawana Waters 00:56.00 4

4 Bainbridge, Kate Ascot 00:56.63 5

7 Kenny, Claire Currumbin Creek 00:59.75 6

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:48
Race #150, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 00:47.09 1

7 Belcher, Lani Indooroopilly 00:48.50 2

2 Tiley, Samantha Indooroopilly 00:51.08 3

6 Schorer, Melanie Bayswater 00:51.37 4

4 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 00:56.00 5

3 Brown, Cara Currumbin Creek 01:02.36 6

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:51
Race #151, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Bendeich, Joe Currumbin Creek 00:44.46 1

4 Boon, Joshua Manly-Warringah 00:45.12 2

5 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 00:45.38 3

3 Griffiths, Ben Illawarra 00:45.66 4

8 Robertson, Alasdair Illawarra 00:47.15 5

7 Davis, Henri Christian Brothers College 00:47.72 6

2 Millard, Nathan Ascot 00:48.85 7

9 Doak-Smith, Joss Ascot 00:48.87 8

1 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 00:51.77 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 10:54
Race #152, Event #41: K1 200 16 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Cornish, James Indooroopilly 00:43.72 1

5 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 00:44.68 2

2 Hollindale, Matthew Kawana Waters 00:45.07 3

6 Nota, Paul Ascot 00:45.93 4

3 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 00:46.07 5

9 Jackson, Christopher Bayswater 00:46.79 6

7 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 00:47.42 7

8 Coutts, Reid Patterson Lakes 00:48.77 8

1 Laub, Adrian Christian Brothers College 00:50.38 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 11:00
Race #154, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Kaden, Miriam Holdfast Bay 00:50.74 1

2 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 00:53.61 2

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 00:54.63 3

1 Howcroft, Coco Kawana Waters 00:56.46 4

3 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 00:57.45 5

4 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 00:57.93 6

5 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 00:59.26 7

6 McDonald, Kirsty Ascot 00:59.70 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 11:03
Race #155, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 00:53.29 1

7 Ferguson, Kate Holdfast Bay 00:53.67 2

6 Marshall, Samantha Manly-Warringah 00:56.38 3

4 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 00:56.97 4

2 Mugliston, Julia Ascot 00:57.58 5

3 Hill, Georgia Manly-Warringah 00:57.75 6

5 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 00:57.95 7

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 11:06
Race #156, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 00:51.99 1

7 Martin, Jaymee-Lee Ascot 00:55.34 2

8 McDonald, Tara Ascot 00:56.58 3

2 Brereton, Rebecca Ascot 00:57.51 4

6 Herrera, Nicole Bayswater 00:58.66 5

4 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 00:58.72 6

3 O'Brien, Emily West Lakes 01:00.69 7

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 11:55
Race #157, Event #81: K2 200 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Daley, Damien
Hoschke, Nigel
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:35.64 1

9 Morrison, Luke
Alagich, Chris
Onkaparinga
West Lakes
00:35.94 2

1 Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele
Italy
Italy
00:36.96 3

6 Thomson, Dale
Dunstan, Oliver
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
00:37.11 4

8 Morris, David
Colomb, Keith
Mercantile
Sherbrooke-Knox
00:37.37 5

3 Ashley-Teves, Travis
Maxwell, Dion
Currumbin Creek
Canada
00:39.72 6

5 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
00:39.74 7

7 Stewart, Murray
Rowe, Adam
Manly-Warringah
St George
SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 11:58
Race #158, Event #81: K2 200 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bonney, Damon
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
00:36.22 1

1 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Bayswater
00:36.50 2

7 Ferguson, Andrew
Fielder, Sam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
00:36.97 3

4 Austin, Darren
Gorrie, Christian
Bendigo
Ivanhoe-Northcote
00:37.10 4

6 Rigden, Grant
Urquhart, Matthew
Gold Coast
Indooroopilly
00:37.44 5

8 Halpin, Mark
Coutts, Aaron
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
00:40.05 6

2 Brain, Robbie
Hayden, Sam
Mercantile
Geelong
00:40.22 7

3 French, Mathew
Kahler, Bradley
Mercantile
Sydney Northern Beaches

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:01
Race #159, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Knauer, Michael Onkaparinga 00:41.53 1

3 Robertson, Angus Illawarra 00:42.26 2

4 Rovira, Alexander Ascot 00:42.36 3

5 Arvier, Matthew Indooroopilly 00:42.59 4

1 Rice, Brendan Bayswater 00:42.80 5

7 Alger, Arthur Patterson Lakes 00:43.48 6

8 Funtowicz, Paul Bayswater 00:43.55 7

9 Haniford, Luke West Lakes 00:44.59 8

2 Rixon, Mark Manly-Warringah 00:44.65 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:04
Race #160, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 00:40.73 1

6 Herrera, Thomas Bayswater 00:40.79 2

5 Gallard, Ben Onkaparinga 00:41.33 3

7 Norton, Sam Tasmania CC 00:41.65 4

3 Berry, Joseph Bayswater 00:42.16 5

2 Ray, Michael Canning River 00:43.29 6

8 Duggin, Matt West Lakes 00:45.48 7

1 Mainstone, Tomas Ascot 00:46.62 8

9 Mitchell, Ben Manly-Warringah 00:48.78 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:07
Race #161, Event #42: K1 200 18 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Goble, Matthew West Lakes 00:39.99 1

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 00:41.12 2

6 Beaver, Michael Indooroopilly 00:41.51 3

1 French, Rhys Holdfast Bay 00:41.87 4

2 Rowles, Thomas Gold Coast 00:42.96 5

3 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 00:43.35 6

7 Byrne, Nick Patterson Lakes 00:44.68 7

8 McNamara, William West Lakes 00:46.26 8

9 Ethell, Jake Currumbin Creek DNS

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:10
Race #162, Event #150: WK2 200(Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Oldenhof, Lisa
Meek, Chantal
Canning River
Manly-Warringah
00:39.75 1

6 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:40.47 2

2 Anglem, Kristina
Cairns, Anne
New Zealand
New Zealand
00:43.49 3

5 Mitchell, Allison
Bateman, Jenni
Mercantile
Bayswater
00:45.18 4

7 Carrie, Ella
Cottrill, Olivia
Mercantile
Mercantile
00:46.42 5

4 Greig, Sarah
Pickup, Christie
Indooroopilly
Indooroopilly
00:46.43 6

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:13
Race #163, Event #150: WK2 200(Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Forgione, Kate
Simper, Rachel
Canning River
Gold Coast
00:40.79 1

7 Richards, Connie
Szabo, Agnes
New Zealand
New Zealand
00:41.80 2

4 Boerema, Mieke
Brigden-Jones, Jo
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
00:45.38 3

6 Jenkins, Kristina
McGrath, Kate
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:45.49 4

2 Tzvetanova, Manouela
O'Keefe, Erin
Indooroopilly
Indooroopilly
00:45.97 5

5 Edwards, Suzi
Wood, Samantha
Illawarra
Manly-Warringah
SCR

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:16
Race #164, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Tiley, Samantha Indooroopilly 00:48.70 1

3 Schorer, Melanie Bayswater 00:49.98 2

5 Harding, Lisa Bayswater 00:50.42 3

4 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 00:51.40 4

7 Higgins, Stacey Sunshine Coast 00:51.89 5

2 Bainbridge, Kate Ascot 00:54.49 6

1 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 00:56.36 7

8 Brown, Cara Currumbin Creek 00:58.94 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:19
Race #165, Event #127: WK1 200 18 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Belcher, Lani Indooroopilly 00:48.83 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 00:49.90 2

6 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 00:51.59 3

7 Stone, Casey Mercantile 00:53.65 4

2 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 00:54.15 5

3 Macklin, Kara Kawana Waters 00:54.74 6

1 Taweel, Shireen Manly-Warringah 00:59.02 7

8 Kenny, Claire Currumbin Creek 00:59.26 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:22
Race #166, Event #84: K2 200 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn
West Lakes
West Lakes
00:40.86 1

7 Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas
Kawana Waters
Wynnum Redlands
00:41.95 2

6 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah
00:43.13 3

5 Wood, Chris
Jackson, Christopher
Bayswater
Bayswater
00:43.54 4

2 Wilson, Shaun
Lowe, Jason
Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
00:44.94 5

3 Vinks, Luke
Osling, Eden
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
00:55.26 6

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:25
Race #167, Event #84: K2 200 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Longthorn, Lewis
Millard, Nathan
Ascot
Ascot
00:43.33 1

3 Nota, Paul
Doak-Smith, Joss
Ascot
Ascot
00:43.59 2

5 Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
00:45.77 3

4 Davis, Henri
Laub, Adrian
Christian Brothers College
Christian Brothers College
00:46.40 4

2 Bezzina, Angus
Griffiths, Ben
Illawarra
Illawarra
00:46.97 5

7 Thompson, Liam
Cornish, James
Canning River
Indooroopilly
00:47.39 6

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:28
Race #168, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 00:55.90 1

3 Brereton, Rebecca Ascot 00:56.55 2

4 Marshall, Samantha Manly-Warringah 00:56.57 3

6 McDonald, Tara Ascot 00:57.42 4

7 Howcroft, Coco Kawana Waters 00:57.60 5

2 Mugliston, Julia Ascot 00:57.70 6

9 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 00:57.78 7

1 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 00:57.93 8

8 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 00:58.27 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 12:31
Race #169, Event #126: WK1 200 16 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Robinson, Madison Cobram-Barooga 00:55.26 1

5 Ferguson, Kate Holdfast Bay 00:55.35 2

4 Martin, Jaymee-Lee Ascot 00:55.36 3

3 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 00:56.38 4

8 Hill, Georgia Manly-Warringah 00:58.28 5

1 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 00:58.65 6

7 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 00:58.66 7

2 Herrera, Nicole Bayswater 00:59.12 8

9 O'Brien, Emily West Lakes 01:02.22 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:00
Race #170, Event #62: K1 1000 14 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Petho, Jeremy West Lakes 04:15.44 1

4 Robinson, James Cobram-Barooga 04:40.51 2

2 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 04:45.49 3

6 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:45.79 4

8 Gardner, Neil Kawana Waters 04:46.28 5

5 Clark, Jordan Currumbin Creek 05:12.28 6

3 Donkin, Drue Sydney Northern Beaches 05:20.03 7

1 Metcalf, Simon Sydney Northern Beaches 05:38.74 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:07
Race #171, Event #62: K1 1000 14 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wood, Jordan Gold Coast 04:48.98 1

8 Bulmer, Nicholas West Lakes 04:58.32 2

2 McKeen, Dane Illawarra 05:04.65 3

3 Bishop, Jordan Currumbin Creek 05:06.64 4

7 Brannigan, Michael Sydney Northern Beaches 05:10.48 5

4 Oppio, Luke Illawarra 05:20.33 6

6 Hoy, Angus Sydney Northern Beaches 05:25.61 7

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:21
Race #172, Event #60: K1 1000 (Plan F) Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:34.49 1

1 Burns, Steve Manly-Warringah 03:35.59 2

6 Martin, Simon Kawana Waters 03:35.98 3

5 Singleton, Glenn Mercantile 03:36.18 4

7 Alston, Chad Holdfast Bay 03:36.56 5

3 Stewart, Murray Manly-Warringah 03:37.00 6

8 Christiansen, Piers Mercantile 03:37.31 7

9 Phillips, Jesse Bayswater 03:40.24 8

2 Botha, Alex Onkaparinga 03:41.54 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:14
Race #173, Event #60: K1 1000 (Plan F) Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

4 Rhodes, David Cape Byron 03:28.39 1

8 Ferguson, Steve New Zealand 03:30.15 2

1 Michael, Luke St George 03:31.31 3

6 Robinson, Clint Sunshine Coast 03:31.46 4

3 Smith, Tate Manly-Warringah 03:31.55 5

9 Baker, Reece Bayswater 03:32.36 6 1

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:34.31 7

7 Smith, David Illawarra 03:34.81 8

2 Teear, Fred New Zealand 03:36.07 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:28
Race #174, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rowles, Thomas Gold Coast 03:54.32 1

6 Gallard, Ben Onkaparinga 03:56.53 2

7 Ray, Michael Canning River 03:58.47 3

3 Byrne, Nick Patterson Lakes 03:59.77 4

2 Robertson, Angus Illawarra 04:02.64 5

8 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:05.19 6

5 Rice, Brendan Bayswater 04:07.26 7

1 Berry, Joseph Bayswater 04:07.42 8

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:35
Race #175, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

7 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:41.06 1

4 Goble, Matthew West Lakes 03:43.46 2

6 Norton, Sam Tasmania CC 03:43.56 3 1

5 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:46.85 4

2 French, Rhys Holdfast Bay 03:47.55 5

3 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:52.53 6

9 Haniford, Luke West Lakes 03:52.59 7

8 Knauer, Michael Onkaparinga 03:55.66 8

1 White, Hayden Illawarra 03:57.54 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:42
Race #176, Event #161: WK2 1000 14 DF Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Howcroft, Coco
Le Lievre, Perri
Kawana Waters
Sherbrooke-Knox
04:43.40 1

6 Bryant, Alison
Hoy, Emme
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:45.86 2

5 Keyte, Hayley
Jeston, Brittany
Manly-Warringah
Manly-Warringah

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:49
Race #177, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:16.64 1

3 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:20.41 2

6 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:23.01 3

4 Davies, Louise West Lakes 04:23.34 4

1 Pickup, Christie Indooroopilly 04:26.41 5

2 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 04:28.78 6

7 Carrie, Ella Mercantile 04:29.56 7

9 Cottrill, Olivia Mercantile 04:32.57 8

8 Edwards, Suzi Illawarra

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:56
Race #177.1, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 03:57.91 1

4 Meek, Chantal Manly-Warringah 03:58.70 2

3 Bateman, Jenni Bayswater 04:07.22 3 1

6 Rutland, Nicole Currumbin Creek 04:08.82 4

2 Wood, Anna Gold Coast 04:10.50 5

8 Mitchell, Allison Mercantile 04:11.08 6

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:11.88 7

9 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 04:14.99 8

1 O'Keefe, Erin Indooroopilly 04:16.00 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 02:56
Race #178, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:13.68 1

4 Belcher, Lani Indooroopilly 04:16.79 2

3 Smith, Lauren Illawarra 04:18.19 3

6 Dehey, Sarah Holdfast Bay 04:18.50 4

2 Peters, Amy Mitta Mitta 04:20.87 5

7 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:21.37 6

8 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 04:28.69 7

1 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:32.16 8

9 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:41.52 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 03:03
Race #179, Event #62: K1 1000 14 (Plan A) Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Petho, Jeremy West Lakes 04:13.35 1

6 Robinson, James Cobram-Barooga 04:33.93 2

4 Wood, Jordan Gold Coast 04:45.22 3

8 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 04:45.31 4

9 Gardner, Neil Kawana Waters 04:46.30 5

7 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 04:54.31 6

2 McKeen, Dane Illawarra 05:16.98 7

1 Bishop, Jordan Currumbin Creek 05:25.74 8

3 Bulmer, Nicholas West Lakes

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 03:40
Race #180, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Final 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Jackson, Christopher Bayswater 04:09.45 1

3 Longthorn, Lewis Ascot 04:12.02 2

6 Coutts, Reid Patterson Lakes 04:13.48 3

5 Robertson, Alasdair Illawarra 04:15.40 4

7 Doak-Smith, Joss Ascot 04:17.33 5

1 Davis, Henri Christian Brothers College 04:17.76 6

2 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 04:20.09 7

9 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:20.69 8

8 Millard, Nathan Ascot 04:22.23 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 03:47
Race #181, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Final 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

5 Rypp, Glenn West Lakes 03:53.84 1

6 Fletcher, Laurence West Lakes 03:56.76 2

3 Wood, Chris Bayswater 03:59.06 3 1

4 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 04:00.07 4

9 Griffiths, Ben Illawarra 04:00.14 5

2 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:02.87 6

7 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:05.63 7

8 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:08.12 8

1 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:10.27 9

Printed 9 March 2007 17:15 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 03:54
Race #182, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 04:22.91 1

4 Kaden, Miriam Holdfast Bay 04:23.27 2

6 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 04:26.60 3

3 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 04:27.41 4

7 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:38.71 5

1 Martin, Jaymee-Lee Ascot 04:40.08 6

9 Ware, Jane Illawarra 04:43.22 7

2 Ferguson, Kate Holdfast Bay 04:43.55 8

8 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 04:47.14 9

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 04:01
Race #183, Event #139: WK1 1000 14 DF Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Howcroft, Coco Kawana Waters 04:50.79 1

3 Hoy, Emme Sydney Northern Beaches 05:03.97 2

7 Bryant, Alison Sydney Northern Beaches 05:08.60 3

5 Le Lievre, Perri Sherbrooke-Knox 05:25.41 4

6 Keyte, Hayley Manly-Warringah

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 04:08
Race #184, Event #66: K1 1000 23 (Plan B1) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:44.55 1

1 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 03:44.62 2

6 Maxwell, Dion Canada 03:48.83 3

3 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 03:49.68 4

7 Fielder, Sam Holdfast Bay 03:51.02 5

2 James, Gavin Manly-Warringah 03:53.08 6

8 Ashley-Teves, Travis Currumbin Creek 04:02.78 7

5 Stewart, Murray Manly-Warringah

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 04:15
Race #185, Event #66: K1 1000 23 (Plan B1) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Clear, Jacob Gold Coast 03:42.69 1

4 Alston, Chad Holdfast Bay 03:43.64 2

7 Bayer, James Holdfast Bay 03:43.72 3

2 Rowe, Adam St George 03:44.01 4

8 Farrugia, Mark St George 03:45.77 5

6 Morris, David Mercantile 03:56.15 6

3 Austin, Darren Bendigo 03:56.92 7

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 04:22
Race #185.1, Event #66: K1 1000 23 (Plan B1) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Baker, Michael Bayswater 03:44.35 1

6 Davey, Lee Swan 03:45.38 2

4 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:49.08 3

7 Thomson, Dale Onkaparinga 03:49.89 4

3 Halpin, Mark Burley Griffin 03:54.86 5

8 Hayden, Sam Geelong 03:56.69 6

2 Rowles, Thomas Gold Coast 03:58.61 7

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 9 March 2007 04:22
Race #186, Event #98: K2 1000 14 DF Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Petho, Jeremy
Bulmer, Nicholas
West Lakes
West Lakes
04:07.67 1

7 Robinson, James
Brannigan, Michael
Cobram-Barooga
Sydney Northern Beaches
04:21.20 2

4 Bishop, Jordan
Wood, Jordan
Currumbin Creek
Gold Coast
04:29.21 3

6 Gardner, Neil
Wetherbee, Bryce
Kawana Waters
Wagga Bidgee
04:29.55 4

3 Gold, Alex
Metcalf, Simon
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:35.19 5

9 Oppio, Luke
McKeen, Dane
Illawarra
Illawarra
04:38.29 6

8 Donkin, Drue
Hoy, Angus
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:41.09 7

1 Clark, Jordan
Clark, Hayden
Currumbin Creek
Currumbin Creek

Printed 9 March 2007 17:16 by JRaceman