Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:30
Race #56, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Ferguson, Steve New Zealand 01:43.00 1

7 Morrison, Luke Onkaparinga 01:43.96 2

9 Smith, Tate Manly-Warringah 01:44.31 3

4 Singleton, Glenn Mercantile 01:44.86 4

6 Bayer, James Holdfast Bay 01:46.44 5

3 Alston, Chad Holdfast Bay 01:46.92 6

8 Vowles, Kevin Kawana Waters 01:52.11 7

2 French, Mathew Mercantile 01:54.61 8

1 Kahler, Bradley Sydney Northern Beaches 01:56.91 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:35
Race #57, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Baker, Reece Bayswater 01:45.68 1

6 Phillips, Jesse Bayswater 01:46.53 2

1 Gargiulo, Peter Mercantile 01:47.88 3

4 McDowell, Marty New Zealand 01:48.14 4

8 Urquhart, Matthew Indooroopilly 01:49.37 5

7 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:49.49 6

9 Thomson, Dale Onkaparinga 01:49.90 7

3 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:50.04 8

2 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:59.38 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:40
Race #58, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:45.81 1

6 Christiansen, Piers Mercantile 01:46.82 2

4 Needham, Justin Holdfast Bay 01:47.35 3

9 Cannizzo, Alessio Italy 01:48.45 4

3 Rowe, Adam St George 01:50.69 5

1 Hayden, Sam Geelong 01:53.82 6

8 Morris, David Mercantile 01:54.77 7

7 Bolognese, Filippo Italy 01:57.33 8

2 Coutts, Aaron Ivanhoe-Northcote 02:01.45 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:45
Race #59, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Schumacher, Tony St George 01:45.05 1

4 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 01:45.45 2

6 Stewart, Murray Manly-Warringah 01:46.07 3

3 Fielder, Sam Holdfast Bay 01:49.40 4

8 Halpin, Mark Burley Griffin 01:51.87 5

1 Buttel, Paul Illawarra 01:55.15 6

2 Rigden, Grant Gold Coast 01:56.12 7

7 Clark, Grant Fairfield 02:05.37 8

9 Elkington-Cole, Rupert Manly-Warringah 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:50
Race #60, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 01:46.30 1

8 Michael, Jake St George 01:48.02 2

1 Davey, Lee Swan 01:48.24 3

9 Blanche, Dean St George 01:48.69 4

4 Teear, Fred New Zealand 01:50.95 5

3 Maxwell, Dion Canada 01:51.21 6

7 Brain, Robbie Mercantile 01:56.66 7

2 Ashley-Teves, Travis Currumbin Creek 02:00.92 8

6 Martin, Simon Kawana Waters 02:11.66 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 08:55
Race #61, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Burns, Steve Manly-Warringah 01:46.10 1

7 Bonney, Damon Mercantile 01:47.42 2

3 Colomb, Keith Sherbrooke-Knox 01:47.69 3

4 Clear, Jacob Gold Coast 01:48.46 4

6 McGee, Sean Mercantile 01:48.47 5

2 Scarpa, Daniele Italy 01:51.45 6

8 James, Gavin Manly-Warringah 01:54.56 7

9 Berking, Rudolph Samoa 01:55.42 8

1 Harris, Michael Cronulla-Sutherland SCR

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:00
Race #62, Event #48: K1 500 (Plan F) Heat 7 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alagich, Chris West Lakes 01:47.16 1

4 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 01:48.00 2

6 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 01:48.81 3

1 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 01:49.79 4

3 Simpkins, Craig New Zealand 01:50.27 5

7 Baker, Michael Bayswater 01:50.34 6

2 Austin, Darren Bendigo 01:54.42 7

8 Sloss, Dane Gold Coast 01:55.63 8

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:05
Race #63, Event #93: K2 500 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 French, Rhys
Goble, Matthew
Holdfast Bay
West Lakes
01:41.68 1

7 Herrera, Thomas
Berry, Joseph
Bayswater
Bayswater
01:43.39 2

1 Ray, Michael
Rice, Brendan
Canning River
Bayswater
01:44.68 3

8 Knauer, Michael
Haniford, Luke
Onkaparinga
West Lakes
01:44.98 4

4 Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas
Currumbin Creek
Gold Coast
01:49.14 5

9 Duggin, Matt
McNamara, William
West Lakes
West Lakes
01:51.01 6

3 Rixon, Mark
Kowarzik, Mitch
Manly-Warringah
Sherbrooke-Knox
01:52.41 7

6 Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Currumbin Creek
Currumbin Creek
01:52.80 8

2 Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Indooroopilly
Indooroopilly
01:53.45 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:10
Race #64, Event #93: K2 500 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boon, Haydn
Sirote, Chris
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:43.97 1

1 Rovira, Alexander
Norton, Sam
Ascot
Tasmania CC
01:44.81 2

7 Byrne, Nick
Alger, Arthur
Patterson Lakes
Patterson Lakes
01:46.38 3

8 Gallard, Ben
Boerema, Tomas
Onkaparinga
West Lakes
01:48.35 4

6 Robertson, Angus
White, Hayden
Illawarra
Illawarra
01:49.03 5

2 Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul
Ascot
Bayswater
01:53.98 6

3 Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Canning River
Manly-Warringah
02:00.21 7

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:15
Race #65, Event #130: WK1 500 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:57.11 1

6 Forgione, Kate Canning River 01:57.29 2

4 Meek, Chantal Manly-Warringah 02:01.22 3

3 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:04.88 4

7 Mitchell, Allison Mercantile 02:05.90 5

2 Rutland, Nicole Currumbin Creek 02:06.77 6

9 Cottrill, Olivia Mercantile 02:13.58 7

8 Whatley, Jo-Anne Sunshine Coast 02:15.31 8

1 Greig, Sarah Indooroopilly 02:16.77 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:20
Race #66, Event #130: WK1 500 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:57.90 1

4 Barclay, Kate West Lakes 01:59.74 2

6 Oldenhof, Lisa Canning River 01:59.87 3

3 Haymes, Anna Holdfast Bay 02:01.49 4

2 O'Keefe, Erin Indooroopilly 02:05.80 5

1 Davies, Louise West Lakes 02:08.29 6

8 Holmes, Kirsty Kawana Waters 02:10.54 7

7 Burwood, Sandra Manly-Warringah 02:15.78 8

9 Wood, Samantha Manly-Warringah 02:21.45 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:25
Race #67, Event #130: WK1 500 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Simper, Rachel Gold Coast 01:57.34 1

4 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:57.61 2

6 Rankin, Amanda Gold Coast 01:59.04 3

3 Bateman, Jenni Bayswater 02:03.86 4

7 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:04.41 5

8 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:08.22 6

1 McGrath, Kate Manly-Warringah 02:09.20 7

9 Edwards, Suzi Illawarra 02:09.41 8

2 Pickup, Christie Indooroopilly 02:10.01 9

Printed 8 March 2007 17:29 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:30
Race #68, Event #130: WK1 500 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wood, Andrea Gold Coast 01:58.95 1

4 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 02:00.21 2

6 Anglem, Kristina New Zealand 02:01.87 3

3 Richards, Connie New Zealand 02:02.61 4

1 Cairns, Anne New Zealand 02:03.98 5

7 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 02:06.85 6

9 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 02:10.78 7

2 Carrie, Ella Mercantile 02:13.20 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:35
Race #69, Event #157: WK2 500 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Currumbin Creek
Indooroopilly
01:59.42 1

6 Tiley, Samantha
Schorer, Melanie
Indooroopilly
Bayswater
02:02.85 2

4 Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey
Currumbin Creek
Currumbin Creek
02:06.96 3

3 Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa
Ascot
Bayswater
02:10.39 4

7 Bainbridge, Kate
Stone, Casey
Ascot
Mercantile
02:15.49 5

2 Cullen, Carleanne
Kenny, Claire
Currumbin Creek
Currumbin Creek
02:17.31 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:40
Race #70, Event #157: WK2 500 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Lauren
Dehey, Sarah
Illawarra
Holdfast Bay
01:58.34 1

5 Rose, Megan
Peters, Amy
Cobram-Barooga
Mitta Mitta
01:58.83 2

3 Haymes, Phoebe
Higgins, Stacey
Holdfast Bay
Sunshine Coast
02:10.39 3

7 Macklin, Kara
Howcroft, Coco
Kawana Waters
Kawana Waters
02:13.29 4

6 Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:20.25 5

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:45
Race #71, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Rypp, Glenn West Lakes 01:59.36 1

7 Hollindale, Matthew Kawana Waters 02:04.29 2

2 Jackson, Christopher Bayswater 02:06.42 3

1 Doak-Smith, Joss Ascot 02:08.77 4

3 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 02:11.37 5

5 Laws, Henry West Lakes 02:21.79 6

4 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 02:24.97 7

6 Kelly, Sam West Lakes 02:27.54 8

9 Hoy, Angus Sydney Northern Beaches 02:36.84 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:50
Race #72, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Fletcher, Laurence West Lakes 01:57.80 1

6 Wood, Chris Bayswater 01:58.78 2

1 Griffiths, Ben Illawarra 02:00.39 3

4 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 02:01.03 4

8 Davis, Henri Christian Brothers College 02:04.88 5

2 Longthorn, Lewis Ascot 02:06.17 6

5 Millard, Nathan Ascot 02:06.83 7

3 McKendrick, Michael Holdfast Bay 02:20.20 8

9 Metcalf, Simon Sydney Northern Beaches 02:49.83 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 09:55
Race #73, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 01:59.04 1

3 Bendeich, Joe Currumbin Creek 02:02.39 2

4 Boon, Joshua Manly-Warringah 02:05.52 3

6 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 02:06.56 4

5 Laub, Adrian Christian Brothers College 02:08.57 5

2 Nota, Paul Ascot 02:09.96 6

7 Bezzina, Angus Illawarra 02:20.94 7

1 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 02:23.31 8

9 Brannigan, Michael Sydney Northern Beaches 02:35.10 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 10:00
Race #74, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Cornish, James Indooroopilly 02:02.99 1

3 Robertson, Alasdair Illawarra 02:05.62 2

2 Coutts, Reid Patterson Lakes 02:06.43 3

7 Lowe, Jason Manly-Warringah 02:06.97 4

8 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 02:08.77 5

6 Thompson, Liam Canning River 02:19.43 6

4 Vinks, Luke Sydney Northern Beaches 02:38.07 7

1 Donkin, Drue Sydney Northern Beaches 02:42.49 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 10:05
Race #75, Event #156: WK2 500 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Indooroopilly
Sunshine Coast
02:09.23 1

7 Thomson, Emma
Gowan, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
02:14.93 2

5 Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole
Ascot
Bayswater
02:17.43 3

4 Newman, Elise
Polson, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
02:19.10 4

6 Hill, Georgia
Hogan, Jessica
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
02:21.31 5

3 Gleeson, Breanna
Vitucci, Ella
Holdfast Bay
West Lakes
02:30.83 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 10:10
Race #76, Event #156: WK2 500 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
02:11.55 1

3 Robinson, Madison
Le Lievre, Riley
Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox
02:13.73 2

7 Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Ascot
Ascot
02:13.80 3

6 McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha
Ascot
Manly-Warringah
02:20.63 4

2 Bryant, Alison
Hoy, Emme
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
02:20.99 5

5 Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily
Onkaparinga
West Lakes
02:23.36 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 10:50
Race #77, Event #48: K1 500 (Plan F) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Ferguson, Steve New Zealand 01:42.93 1

4 Rhodes, David Cape Byron 01:42.98 2

6 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 01:45.37 3

8 McDowell, Marty New Zealand 01:46.93 4

3 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 01:47.51 5

9 Alston, Chad Holdfast Bay 01:47.76 6

1 Bayer, James Holdfast Bay 01:47.83 7

7 Colomb, Keith Sherbrooke-Knox 01:51.05 8

2 Cannizzo, Alessio Italy 01:53.34 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 10:55
Race #78, Event #48: K1 500 (Plan F) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Baker, Reece Bayswater 01:43.45 1

4 Morrison, Luke Onkaparinga 01:43.67 2

7 Needham, Justin Holdfast Bay 01:45.25 3

3 Stewart, Murray Manly-Warringah 01:46.07 4

6 Michael, Jake St George 01:46.65 5

8 Clear, Jacob Gold Coast 01:47.19 6

2 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 01:48.95 7

9 Urquhart, Matthew Indooroopilly 01:50.56 8

1 McGee, Sean Mercantile 01:56.68 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:00
Race #79, Event #48: K1 500 (Plan F) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 01:42.11 1

3 Smith, Tate Manly-Warringah 01:42.55 2

4 Burns, Steve Manly-Warringah 01:43.55 3

6 Christiansen, Piers Mercantile 01:45.88 4

2 Teear, Fred New Zealand 01:46.05 5

8 Fielder, Sam Holdfast Bay 01:47.82 6

7 Gargiulo, Peter Mercantile 01:49.09 7

1 Simpkins, Craig New Zealand 01:50.27 8

9 Blanche, Dean St George 01:51.89 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:05
Race #80, Event #48: K1 500 (Plan F) Semifinal 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Schumacher, Tony St George 01:43.79 1

4 Alagich, Chris West Lakes 01:44.18 2

2 Singleton, Glenn Mercantile 01:45.06 3

3 Phillips, Jesse Bayswater 01:45.60 4

7 Davey, Lee Swan 01:48.10 5

6 Bonney, Damon Mercantile 01:48.80 6

1 Rowe, Adam St George 01:49.63 7

8 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 01:50.20 8

9 Halpin, Mark Burley Griffin 01:51.81 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:10
Race #81, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 French, Rhys Holdfast Bay 01:51.91 1

5 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:55.17 2

3 Haniford, Luke West Lakes 01:55.46 3

2 Berry, Joseph Bayswater 01:55.61 4

1 White, Hayden Illawarra 01:55.86 5

7 Rowles, Thomas Gold Coast 01:57.08 6

8 Alger, Arthur Patterson Lakes 02:00.04 7

6 Ethell, Jake Currumbin Creek 02:02.92 8

9 Mainstone, Tomas Ascot 02:04.81 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:15
Race #82, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Gallard, Ben Onkaparinga 01:53.35 1

4 Robertson, Angus Illawarra 01:56.31 2

2 Fletcher, Laurence West Lakes 01:57.39 3

8 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 01:58.05 4

7 Rovira, Alexander Ascot 01:58.60 5

5 Goble, Matthew West Lakes 01:58.78 6

3 McNamara, William West Lakes 02:02.94 7

6 Rixon, Mark Manly-Warringah 02:12.95 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:20
Race #83, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boon, Haydn Manly-Warringah 01:55.04 1

3 Herrera, Thomas Bayswater 01:55.37 2

1 Norton, Sam Tasmania CC 01:56.60 3

2 Rice, Brendan Bayswater 01:57.61 4

4 Beaver, Michael Indooroopilly 01:58.28 5

8 Byrne, Nick Patterson Lakes 01:58.95 6

7 Boerema, Tomas West Lakes 02:01.53 7

6 Mitchell, Ben Manly-Warringah 02:10.75 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:25
Race #84, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 01:55.96 1

3 Knauer, Michael Onkaparinga 01:56.57 2

7 Arvier, Matthew Indooroopilly 01:57.90 3

2 Ray, Michael Canning River 01:58.20 4

4 Bendeich, Joe Currumbin Creek 01:59.14 5

8 Funtowicz, Paul Bayswater 02:00.84 6

6 Duggin, Matt West Lakes 02:03.33 7

1 Thatcher, Josh Canning River 02:08.05 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:30
Race #85, Event #130: WK1 500 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Harvey, Paula Manly-Warringah 01:54.78 1

6 Davis, Hannah Holdfast Bay 01:55.19 2

4 Barclay, Kate West Lakes 01:58.99 3

3 Anglem, Kristina New Zealand 02:00.05 4

7 Richards, Connie New Zealand 02:00.79 5

2 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 02:01.73 6

8 Mitchell, Allison Mercantile 02:02.83 7

1 Davies, Louise West Lakes 02:05.36 8

9 McGrath, Kate Manly-Warringah 02:05.80 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:40
Race #86, Event #130: WK1 500 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 01:55.67 1

6 Meek, Chantal Manly-Warringah 01:55.73 2

4 Oates-Wilding, Shelley Manly-Warringah 01:58.03 3

3 Rankin, Amanda Gold Coast 01:58.18 4

2 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:01.93 5

7 Bateman, Jenni Bayswater 02:02.08 6

8 O'Keefe, Erin Indooroopilly 02:05.04 7

9 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 02:06.33 8

1 Edwards, Suzi Illawarra 02:10.64 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:35
Race #87, Event #130: WK1 500 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wood, Andrea Gold Coast 01:57.04 1

3 Oldenhof, Lisa Canning River 01:57.18 2

4 Simper, Rachel Gold Coast 01:57.22 3

6 Forgione, Kate Canning River 01:58.00 4

7 Haymes, Anna Holdfast Bay 02:00.47 5

1 Rutland, Nicole Currumbin Creek 02:05.69 6

2 Cairns, Anne New Zealand 02:06.27 7

8 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:08.71 8

9 Pickup, Christie Indooroopilly 02:13.00 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:45
Race #88, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 02:03.97 1

4 Smith, Lauren Illawarra 02:11.22 2

8 Schorer, Melanie Bayswater 02:12.52 3

6 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 02:14.22 4

7 Higgins, Stacey Sunshine Coast 02:17.25 5

2 Stone, Casey Mercantile 02:21.79 6

3 Taweel, Shireen Manly-Warringah 02:37.21 7

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:50
Race #89, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Belcher, Lani Indooroopilly 02:07.31 1

4 Peters, Amy Mitta Mitta 02:10.75 2

7 Harding, Lisa Bayswater 02:16.85 3

2 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 02:21.26 4

6 Brown, Cara Currumbin Creek 02:24.24 5

3 Bainbridge, Kate Ascot 02:26.79 6

8 Macklin, Kara Kawana Waters 02:27.24 7

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 11:55
Race #90, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Dehey, Sarah Holdfast Bay 02:03.97 1

5 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:08.16 2

4 Tiley, Samantha Indooroopilly 02:12.37 3

2 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 02:16.94 4

6 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 02:26.23 5

3 Kenny, Claire Currumbin Creek 02:31.48 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:00
Race #91, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Bendeich, Joe Currumbin Creek 01:55.82 1

5 Rypp, Glenn West Lakes 01:57.76 2

4 Wood, Chris Bayswater 02:00.64 3

1 Longthorn, Lewis Ascot 02:04.97 4

3 Coutts, Reid Patterson Lakes 02:06.74 5

9 Millard, Nathan Ascot 02:07.12 6

7 Lowe, Jason Manly-Warringah 02:08.45 7

2 Laub, Adrian Christian Brothers College 02:09.04 8

8 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 02:14.66 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:05
Race #92, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fletcher, Laurence West Lakes 01:59.91 1

3 Boon, Joshua Manly-Warringah 02:00.78 2

6 Jackson, Christopher Bayswater 02:01.20 3

4 Robertson, Alasdair Illawarra 02:02.88 4

8 Davis, Henri Christian Brothers College 02:03.59 5

2 Doak-Smith, Joss Ascot 02:05.51 6

7 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 02:07.56 7

1 McKendrick, Michael Holdfast Bay 02:18.16 8

9 Thompson, Liam Canning River 02:18.88 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:10
Race #93, Event #51: K1 500 16 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 01:57.18 1

3 Griffiths, Ben Illawarra 01:57.95 2

6 Hollindale, Matthew Kawana Waters 01:57.98 3

7 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 01:59.48 4

5 Cornish, James Indooroopilly 02:01.94 5

8 Nota, Paul Ascot 02:06.88 6

2 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 02:10.91 7

9 Bezzina, Angus Illawarra 02:19.12 8

1 Laws, Henry West Lakes 02:25.61 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:15
Race #94, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 02:14.35 1

9 Martin, Jaymee-Lee Ascot 02:21.16 2

5 Kidd, Fiona Holdfast Bay 02:25.07 3

1 Hill, Georgia Manly-Warringah 02:28.51 4

2 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 02:28.53 5

6 Herrera, Nicole Bayswater 02:28.63 6

8 McDonald, Kirsty Ascot 02:30.33 7

3 O'Brien, Emily West Lakes 02:34.23 8

4 Vitucci, Ella West Lakes 02:43.65 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:20
Race #95, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Robinson, Madison Cobram-Barooga 02:17.41 1

8 Ferguson, Kate Holdfast Bay 02:19.60 2

3 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 02:19.97 3

9 Ware, Jane Illawarra 02:21.03 4

6 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 02:21.83 5

1 Howcroft, Coco Kawana Waters 02:24.10 6

4 Marshall, Samantha Manly-Warringah 02:26.39 7

7 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 02:26.59 8

5 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 02:28.30 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 12:25
Race #96, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 02:12.71 1

6 Kaden, Miriam Holdfast Bay 02:13.22 2

1 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 02:22.33 3

3 Brereton, Rebecca Ascot 02:24.61 4

8 Mugliston, Julia Ascot 02:25.85 5

5 McDonald, Tara Ascot 02:26.70 6

4 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 02:28.56 7

7 Gleeson, Breanna Holdfast Bay CAP

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:00
Race #97, Event #89: K2 500 Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Burns, Steve
Schumacher, Tony
Manly-Warringah
St George
01:38.10 1

6 Singleton, Glenn
Colomb, Keith
Mercantile
Sherbrooke-Knox
01:42.17 2

5 Wallace, Ken
Robinson, Clint
Currumbin Creek
Sunshine Coast
01:43.20 3

3 Ferguson, Andrew
Phillips, Jesse
Holdfast Bay
Bayswater
01:43.74 4

2 Welsh, Dale
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:44.97 5

9 Rigden, Grant
Urquhart, Matthew
Gold Coast
Indooroopilly
01:47.66 6

8 Blanche, Dean
Farrugia, Mark
St George
St George
01:47.71 7

1 French, Mathew
Bolognese, Filippo
Mercantile
Italy
01:49.29 8

7 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
01:51.83 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:05
Race #98, Event #89: K2 500 Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Morrison, Luke
Alagich, Chris
Onkaparinga
West Lakes
01:43.01 1

4 Bayer, James
Baker, Reece
Holdfast Bay
Bayswater
01:44.30 2

7 Stewart, Murray
Rowe, Adam
Manly-Warringah
St George
01:45.76 3

6 Sloss, Dane
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
01:47.76 4

9 Thomson, Dale
Dunstan, Oliver
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
01:47.86 5

3 Bonney, Damon
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:48.42 6

1 Austin, Darren
Morris, David
Bendigo
Mercantile
01:50.40 7

2 Halpin, Mark
Coutts, Aaron
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
01:51.11 8

8 Buckton, Brendan
Kahler, Bradley
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
01:57.76 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:10
Race #99, Event #89: K2 500 Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Smith, Tate
Davey, Lee
Manly-Warringah
Swan
01:41.07 1

5 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:47.09 2

6 Jacobs, Tim
Hoschke, Nigel
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:47.93 3

4 Gorrie, Christian
Christiansen, Piers
Ivanhoe-Northcote
Mercantile
01:48.49 4

8 Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele
Italy
Italy
01:48.77 5

3 Alston, Chad
Fielder, Sam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:51.94 6

1 Brain, Robbie
Hayden, Sam
Mercantile
Geelong
01:54.64 7

7 Ashley-Teves, Travis
Maxwell, Dion
Currumbin Creek
Canada
01:54.98 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:15
Race #100, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Goble, Matthew West Lakes 02:00.46 1

5 French, Rhys Holdfast Bay 02:02.41 2

8 White, Hayden Illawarra 02:04.69 3

7 Ray, Michael Canning River 02:06.34 4

4 Robertson, Angus Illawarra 02:06.35 5

6 Herrera, Thomas Bayswater 02:08.36 6

2 Beaver, Michael Indooroopilly 02:08.48 7

9 Alger, Arthur Patterson Lakes 02:11.20 8

3 Arvier, Matthew Indooroopilly 02:12.44 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:20
Race #101, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Norton, Sam Tasmania CC 02:00.81 1

4 Knauer, Michael Onkaparinga 02:02.72 2

6 Haniford, Luke West Lakes 02:03.63 3

5 Gallard, Ben Onkaparinga 02:04.75 4

2 Berry, Joseph Bayswater 02:08.44 5

7 Rice, Brendan Bayswater 02:11.37 6

8 Rovira, Alexander Ascot 02:11.60 7

1 Boerema, Tomas West Lakes 02:13.56 8

9 Funtowicz, Paul Bayswater 02:13.68 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:25
Race #102, Event #52: K1 500 18 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 01:57.57 1

4 Boon, Haydn Manly-Warringah 02:00.92 2

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 02:01.37 3

1 Rowles, Thomas Gold Coast 02:02.62 4

3 Fletcher, Laurence West Lakes 02:06.78 5

7 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 02:07.55 6

8 Byrne, Nick Patterson Lakes 02:10.09 7

9 Ethell, Jake Currumbin Creek 02:14.53 8

2 Bendeich, Joe Currumbin Creek 02:16.38 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:30
Race #103, Event #154: WK2 500 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Forgione, Kate
Simper, Rachel
Canning River
Gold Coast
01:51.73 1

5 Harvey, Paula
Oates-Wilding, Shelley
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:53.30 2

6 Rankin, Amanda
Wood, Andrea
Gold Coast
Gold Coast
01:56.62 3

3 Mitchell, Allison
Bateman, Jenni
Mercantile
Bayswater
02:00.21 4

2 Rutland, Nicole
Davies, Louise
Currumbin Creek
West Lakes
02:01.02 5

7 Jenkins, Kristina
McGrath, Kate
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:02.19 6

8 Carrie, Ella
Cottrill, Olivia
Mercantile
Mercantile
02:07.88 7

1 Greig, Sarah
Pickup, Christie
Indooroopilly
Indooroopilly
02:11.10 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:35
Race #104, Event #154: WK2 500 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie
Oldenhof, Lisa
Currumbin Creek
Canning River
01:53.44 1

3 Richards, Connie
Szabo, Agnes
New Zealand
New Zealand
01:53.52 2

4 Davis, Hannah
Barclay, Kate
Holdfast Bay
West Lakes
01:53.76 3

6 Haymes, Anna
Brigden-Jones, Jo
Holdfast Bay
Sydney Northern Beaches
01:58.72 4

2 Tzvetanova, Manouela
O'Keefe, Erin
Indooroopilly
Indooroopilly
02:01.41 5

7 Holmes, Kirsty
Curry Kenny, Lisa
Kawana Waters
Kawana Waters
02:04.86 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:40
Race #105, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, Lauren Illawarra 02:15.44 1

6 Tiley, Samantha Indooroopilly 02:17.50 2

7 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 02:18.49 3

4 Harding, Lisa Bayswater 02:24.44 4

3 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 02:25.77 5

1 Stone, Casey Mercantile 02:26.66 6

2 Brown, Cara Currumbin Creek 02:32.80 7

9 Macklin, Kara Kawana Waters 02:33.41 8

8 Kenny, Claire Currumbin Creek 02:37.91 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:45
Race #106, Event #133: WK1 500 18 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rose, Megan Cobram-Barooga 02:13.97 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 02:15.43 2

6 Schorer, Melanie Bayswater 02:17.83 3

7 Higgins, Stacey Sunshine Coast 02:21.67 4

3 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 02:23.36 5

2 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 02:32.20 6

8 Bainbridge, Kate Ascot 02:34.78 7

1 Taweel, Shireen Manly-Warringah 02:43.54 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:50
Race #107, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 02:22.25 1

2 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 02:27.13 2

5 Martin, Jaymee-Lee Ascot 02:27.76 3

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 02:29.07 4

3 Brereton, Rebecca Ascot 02:34.32 5

1 Herrera, Nicole Bayswater 02:36.97 6

9 Marshall, Samantha Manly-Warringah 02:37.45 7

8 McDonald, Tara Ascot 02:37.50 8

7 Hill, Georgia Manly-Warringah 02:41.55 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 14:55
Race #108, Event #132: WK1 500 16 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Kaden, Miriam Holdfast Bay 02:26.16 1

3 Ware, Jane Illawarra 02:27.66 2

5 Ferguson, Kate Holdfast Bay 02:29.31 3

8 Howcroft, Coco Kawana Waters 02:31.10 4

2 Mugliston, Julia Ascot 02:31.23 5

6 Kidd, Fiona Holdfast Bay 02:32.13 6

7 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 02:36.67 7

9 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 02:37.64 8

1 McDonald, Kirsty Ascot 02:39.33 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 15:30
Race #109, Event #92: K2 500 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas
Kawana Waters
Wynnum Redlands
02:00.44 1

2 Wood, Chris
Jackson, Christopher
Bayswater
Bayswater
02:02.67 2

7 Nota, Paul
Doak-Smith, Joss
Ascot
Ascot
02:04.98 3

8 Bezzina, Angus
Griffiths, Ben
Illawarra
Illawarra
02:05.00 4

3 Wilson, Shaun
Lowe, Jason
Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
02:07.62 5

6 McKendrick, Michael
Kelly, Sam
Holdfast Bay
West Lakes
02:25.76 6

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 15:35
Race #110, Event #92: K2 500 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn
West Lakes
West Lakes
01:59.20 1

7 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah
02:01.64 2

6 Davis, Henri
Laub, Adrian
Christian Brothers College
Christian Brothers College
02:04.71 3

8 Longthorn, Lewis
Millard, Nathan
Ascot
Ascot
02:05.27 4

4 Thompson, Liam
Cornish, James
Canning River
Indooroopilly
02:11.58 5

2 Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
02:15.15 6

3 Vinks, Luke
Osling, Eden
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
02:39.12 7

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 15:40
Race #111, Event #89: K2 500 Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Singleton, Glenn
Colomb, Keith
Mercantile
Sherbrooke-Knox
01:43.24 1

3 Gorrie, Christian
Christiansen, Piers
Ivanhoe-Northcote
Mercantile
01:44.01 2

7 Ferguson, Andrew
Phillips, Jesse
Holdfast Bay
Bayswater
01:44.46 3

4 Stewart, Murray
Rowe, Adam
Manly-Warringah
St George
01:44.52 4

6 Jacobs, Tim
Hoschke, Nigel
Manly-Warringah
Manly-Warringah
01:47.50 5

2 Thomson, Dale
Dunstan, Oliver
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
01:49.49 6

1 Rigden, Grant
Urquhart, Matthew
Gold Coast
Indooroopilly
01:50.19 7

9 Austin, Darren
Morris, David
Bendigo
Mercantile
01:50.78 8

8 Alston, Chad
Fielder, Sam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
01:51.88 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 15:45
Race #112, Event #89: K2 500 Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Wallace, Ken
Robinson, Clint
Currumbin Creek
Sunshine Coast
01:43.73 1

4 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
01:44.89 2

7 Welsh, Dale
Botha, Alex
Holdfast Bay
Onkaparinga
01:45.36 3

5 Bayer, James
Baker, Reece
Holdfast Bay
Bayswater
01:46.01 4

8 Bonney, Damon
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
01:48.80 5

3 Sloss, Dane
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
01:49.78 6

2 Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele
Italy
Italy
01:51.96 7

9 Brain, Robbie
Hayden, Sam
Mercantile
Geelong
01:55.28 8

1 Blanche, Dean
Farrugia, Mark
St George
St George
01:56.19 9

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:00
Race #113, Event #75: K1 5000 18 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

516 Haniford, Luke West Lakes 22:09.42 1

517 Ray, Michael Canning River 22:21.07 2

512 Rice, Brendan Bayswater 22:22.22 3 1

508 Byrne, Nick Patterson Lakes 22:50.34 4

510 Boerema, Tomas West Lakes 23:14.41 5

505 Alger, Arthur Patterson Lakes 23:17.06 6

519 McNamara, William West Lakes 23:38.19 7

511 Duggin, Matt West Lakes 23:39.74 8

514 Funtowicz, Paul Bayswater 24:00.75 9 2

502 Knauer, Michael Onkaparinga 24:22.79 10

503 Mainstone, Tomas Ascot 24:25.00 11

507 Coutts, Reid Patterson Lakes 24:26.54 12

500 Mitchell, Ben Manly-Warringah 25:45.45 13

513 Thatcher, Josh Canning River 27:00.16 14

515 Gallard, Ben Onkaparinga SCR SCR

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:00
Race #114, Event #148: WK1 5000 18 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

104 Higgins, Stacey Sunshine Coast 25:56.18 1

101 Harding, Lisa Bayswater 26:06.45 2 1

106 Brown, Cara Currumbin Creek 26:10.13 3

100 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 26:21.14 4

116 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 27:17.41 5

120 Kenny, Claire Currumbin Creek 27:32.49 6

119 Bainbridge, Kate Ascot 29:23.26 7

113 Taweel, Shireen Manly-Warringah 30:08.06 8

112 Schorer, Melanie Bayswater SCR SCR

121 Peters, Amy Mitta Mitta SCR SCR

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:10
Race #115, Event #107: K2 2500 16 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

220 Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn
West Lakes
West Lakes
10:06.20 1

222 Wood, Chris
Jackson, Christopher
Bayswater
Bayswater
10:32.45 2 1

212 Davis, Henri
Laub, Adrian
Christian Brothers College
Christian Brothers College
10:38.93 3

209 Longthorn, Lewis
Millard, Nathan
Ascot
Ascot
10:42.31 4

200 Wilson, Shaun
Lowe, Jason
Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
10:44.43 5

208 Nota, Paul
Doak-Smith, Joss
Ascot
Ascot
11:18.61 6

216 Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
11:36.50 7

203 McKendrick, Michael
Laws, Henry
Holdfast Bay
West Lakes
12:19.12 8

211 Vinks, Luke
Osling, Eden
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
12:41.38 9

213 Bezzina, Angus
Griffiths, Ben
Illawarra
Illawarra
SCR SCR

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:10
Race #116, Event #166: WK2 2500 16 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

302 Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Indooroopilly
Sunshine Coast
11:32.23 1

312 Robinson, Madison
Le Lievre, Riley
Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox
11:58.33 2

305 Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
12:01.74 3

308 Thomson, Emma
Gowan, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
12:05.21 4

313 Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Ascot
Ascot
12:30.07 5

301 Bryant, Alison
Hoy, Emme
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
12:39.78 6

309 Newman, Elise
Polson, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
12:59.36 7

314 Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole
Ascot
Bayswater
13:17.22 8

303 McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha
Ascot
Manly-Warringah
13:27.10 9

300 Hill, Georgia
Hogan, Jessica
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
13:36.88 10

307 Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily
Onkaparinga
West Lakes
14:55.24 11

315 Gleeson, Breanna
Vitucci, Ella
Holdfast Bay
West Lakes
DNF

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:10
Race #117, Event #73: K1 2500 14 DF Final SIRC - Long Distance Races
Results
Lane Person Team Result Place

416 Petho, Jeremy West Lakes 12:04.74 1

411 Robinson, James Cobram-Barooga 12:22.54 2

403 Wetherbee, Bryce Wagga Bidgee 12:52.16 3

410 Wood, Jordan Gold Coast 12:57.95 4

401 Gardner, Neil Kawana Waters 12:59.00 5

417 Bulmer, Nicholas West Lakes 13:26.55 6

405 Gold, Alex Sydney Northern Beaches 13:45.99 7

414 McKeen, Dane Illawarra 14:00.25 8

409 Bishop, Jordan Currumbin Creek 14:16.08 9

406 Donkin, Drue Sydney Northern Beaches 14:21.45 10

412 Brannigan, Michael Sydney Northern Beaches 14:29.24 11

404 Hoy, Angus Sydney Northern Beaches 14:31.52 12

402 Metcalf, Simon Sydney Northern Beaches 15:42.12 13

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:40
Race #118, Event #58: K1 500 23 (Plan B1) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bayer, James Holdfast Bay 01:53.25 1

3 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 01:53.58 2

4 Rowe, Adam St George 01:54.99 3

7 James, Gavin Manly-Warringah 01:56.38 4

8 Kahler, Bradley Sydney Northern Beaches 01:58.86 5

6 Morris, David Mercantile 01:59.83 6

1 Rigden, Grant Gold Coast 02:02.47 7

2 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 02:04.56 8

5 Phillips, Jesse Bayswater SCR

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:45
Race #119, Event #58: K1 500 23 (Plan B1) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Alston, Chad Holdfast Bay 01:50.53 1

3 Welsh, Dale Holdfast Bay 01:51.35 2

6 Farrugia, Mark St George 01:51.61 3

8 Thomson, Dale Onkaparinga 01:52.42 4

7 Austin, Darren Bendigo 01:55.93 5

4 Fielder, Sam Holdfast Bay 01:57.52 6

2 Bolognese, Filippo Italy 01:58.71 7

1 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 01:59.84 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:50
Race #119.1, Event #58: K1 500 23 (Plan B1) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 01:53.25 1

3 Halpin, Mark Burley Griffin 01:53.58 2

4 Maxwell, Dion Canada 01:54.99 3

7 Davey, Lee Swan 01:56.38 4

8 Urquhart, Matthew Indooroopilly 01:58.86 5

6 Ashley-Teves, Travis Currumbin Creek 01:59.83 6

1 Clear, Jacob Gold Coast 02:02.47 7

2 Hayden, Sam Geelong 02:04.56 8

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 8 March 2007 16:55
Race #120, Event #135: WK1 500 23 DF Final SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 02:03.29 1

6 Boerema, Mieke Onkaparinga 02:06.85 2

4 Davies, Louise West Lakes 02:07.46 3

3 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 02:19.17 4

Printed 8 March 2007 17:30 by JRaceman