Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 08:30
Race #1, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:41.82 1

7 Smith, David Illawarra 03:44.44 2

3 Alston, Chad Holdfast Bay 03:45.95 3

6 Christiansen, Piers Mercantile 03:45.97 4

4 Schumacher, Tony St George 03:46.47 5

9 Davey, Lee Swan 03:49.06 6

1 Sloss, Dane Gold Coast 03:54.71 7

2 French, Mathew Mercantile 03:59.86 8

8 Hayden, Sam Geelong 04:12.84 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 08:37
Race #2, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 03:41.41 1

2 Smith, Tate Manly-Warringah 03:41.65 2

4 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:47.59 3

3 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:49.24 4

6 Botha, Alex Onkaparinga 03:49.54 5

8 Rowe, Adam St George 03:50.40 6

1 Brain, Robbie Mercantile 04:04.87 7

7 Vowles, Kevin Kawana Waters 04:07.40 8

9 Kahler, Bradley Sydney Northern Beaches 04:11.92 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 08:44
Race #3, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Robinson, Clint Sunshine Coast 03:48.18 1

4 McDowell, Marty New Zealand 03:48.99 2

6 Holt, Nick Manly-Warringah 03:50.14 3

3 Bonney, Damon Mercantile 03:52.48 4

7 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 03:56.69 5

1 Buttel, Paul Illawarra 03:59.42 6

2 Bolognese, Filippo Italy 04:05.76 7

9 Buckton, Brendan Sydney Northern Beaches 04:07.15 8

8 Clark, Grant Fairfield 04:33.04 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 08:51
Race #4, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Baker, Reece Bayswater 03:44.28 1

4 Stewart, Murray Manly-Warringah 03:45.25 2

8 Michael, Luke St George 03:46.42 3

6 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 03:49.37 4

2 Bayer, James Holdfast Bay 03:56.66 5

7 Halpin, Mark Burley Griffin 03:59.14 6

3 Maxwell, Dion Canada 04:00.28 7

1 James, Gavin Manly-Warringah 04:04.37 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 08:58
Race #5, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 5 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Martin, Simon Kawana Waters 03:50.05 1

7 Simpkins, Craig New Zealand 03:52.36 2

4 Clear, Jacob Gold Coast 03:52.78 3

2 Fielder, Sam Holdfast Bay 03:52.86 4

6 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:53.14 5

1 Dunstan, Oliver Sydney Northern Beaches 03:54.84 6

3 Morris, David Mercantile 04:01.34 7

8 Austin, Darren Bendigo 04:04.58 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:05
Race #6, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 6 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Ferguson, Steve New Zealand 03:39.52 1

5 Singleton, Glenn Mercantile 03:43.25 2

4 Baker, Michael Bayswater 03:45.85 3

3 Needham, Justin Holdfast Bay 03:46.15 4

1 Phillips, Jesse Bayswater 03:46.39 5

6 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:48.42 6

8 Gargiulo, Peter Mercantile 03:57.71 7

2 Berking, Rudolph Samoa 04:08.08 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:12
Race #7, Event #60: K1 1000 (Plan F) Heat 7 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Burns, Steve Manly-Warringah 03:45.87 1

5 Teear, Fred New Zealand 03:45.95 2

6 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 03:49.05 3

4 Blanche, Dean St George 03:53.61 4

3 Thomson, Dale Onkaparinga 03:55.11 5

1 Scarpa, Daniele Italy 03:56.86 6

2 Cannizzo, Alessio Italy 04:04.25 7

8 Harris, Michael Cronulla-Sutherland SCR

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:19
Race #8, Event #100: K2 1000 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 French, Rhys
Goble, Matthew
Holdfast Bay
West Lakes
03:37.86 1

1 Rovira, Alexander
Norton, Sam
Ascot
Tasmania CC
03:41.50 2

9 Byrne, Nick
Alger, Arthur
Patterson Lakes
Patterson Lakes
03:44.15 3

2 Gallard, Ben
Boerema, Tomas
Onkaparinga
West Lakes
03:44.63 4

6 Robertson, Angus
White, Hayden
Illawarra
Illawarra
03:45.35 5

8 Rixon, Mark
Kowarzik, Mitch
Manly-Warringah
Sherbrooke-Knox
04:01.50 6

3 Arvier, Matthew
Beaver, Michael
Indooroopilly
Indooroopilly
04:04.57 7

4 Wilkinson, Dane
Rowles, Thomas
Currumbin Creek
Gold Coast
04:07.67 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:26
Race #9, Event #100: K2 1000 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Boon, Haydn
Sirote, Chris
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:36.89 1

7 Ray, Michael
Rice, Brendan
Canning River
Bayswater
03:38.89 2

8 Knauer, Michael
Haniford, Luke
Onkaparinga
West Lakes
03:38.94 3

9 Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn
West Lakes
West Lakes
03:44.15 4

1 Herrera, Thomas
Berry, Joseph
Bayswater
Bayswater
03:46.75 5

3 Duggin, Matt
McNamara, William
West Lakes
West Lakes
03:48.97 6

2 Mainstone, Tomas
Funtowicz, Paul
Ascot
Bayswater
03:54.17 7

4 Bendeich, Joe
Ethell, Jake
Currumbin Creek
Currumbin Creek
03:55.40 8

6 Thatcher, Josh
Mitchell, Ben
Canning River
Manly-Warringah
04:18.64 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:33
Race #10, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fogarty, Lyndsie Currumbin Creek 04:15.03 1

6 Bateman, Jenni Bayswater 04:18.16 2

4 Wood, Anna Gold Coast 04:21.20 3

3 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:31.86 4

1 Edwards, Suzi Illawarra 04:33.97 5

2 Cottrill, Olivia Mercantile 04:34.83 6

7 Burwood, Sandra Manly-Warringah 04:38.98 7

8 Greig, Sarah Indooroopilly 04:45.59 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:40
Race #11, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Meek, Chantal Manly-Warringah 04:08.05 1

6 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:15.55 2

4 O'Keefe, Erin Indooroopilly 04:26.22 3

8 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:27.61 4

7 Carrie, Ella Mercantile 04:28.16 5

3 Davies, Louise West Lakes 04:34.83 6

2 Boerema, Mieke Onkaparinga SCR

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:47
Race #12, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rutland, Nicole Currumbin Creek 04:19.48 1

6 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 04:20.04 2

4 Mitchell, Allison Mercantile 04:21.85 3

8 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:23.51 4

3 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 04:32.85 5

2 Pickup, Christie Indooroopilly 04:40.64 6

7 Wood, Samantha Manly-Warringah 04:59.98 7

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 09:54
Race #13, Event #163: WK2 1000 18 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette
Belcher, Lani
Currumbin Creek
Indooroopilly
04:07.37 1

6 Tiley, Samantha
Schorer, Melanie
Indooroopilly
Bayswater
04:09.54 2

4 Brown, Cara
Leo-Litzow, Casey
Currumbin Creek
Currumbin Creek
04:22.88 3

2 Haymes, Phoebe
Higgins, Stacey
Holdfast Bay
Sunshine Coast
04:24.17 4

3 Martin, Jaymee-Lee
Harding, Lisa
Ascot
Bayswater
04:25.02 5

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 10:01
Race #14, Event #163: WK2 1000 18 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Lauren
Dehey, Sarah
Illawarra
Holdfast Bay
04:08.78 1

5 Rose, Megan
Peters, Amy
Cobram-Barooga
Mitta Mitta
04:10.80 2

7 Bainbridge, Kate
Stone, Casey
Ascot
Mercantile
04:27.88 3

3 Cullen, Carleanne
Kenny, Claire
Currumbin Creek
Currumbin Creek
04:28.80 4

6 Taweel, Shireen
Horsnell, Larissa
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:41.41 5

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 10:08
Race #15, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Rypp, Glenn West Lakes 04:08.78 1

8 Griffiths, Ben Illawarra 04:14.49 2

5 Jackson, Christopher Bayswater 04:17.46 3

6 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:17.99 4

4 Millard, Nathan Ascot 04:29.57 5

2 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 04:34.77 6

1 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 04:37.11 7

7 McKendrick, Michael Holdfast Bay 05:03.22 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 10:15
Race #16, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Davis, Henri Christian Brothers College 04:20.03 1

5 Longthorn, Lewis Ascot 04:23.54 2

2 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:25.33 3

6 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 04:26.06 4

3 Cornish, James Indooroopilly 04:26.77 5

4 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 05:05.18 6

8 Kelly, Sam West Lakes 05:14.56 7

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 10:22
Race #17, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Fletcher, Laurence West Lakes 04:09.48 1

5 Wood, Chris Bayswater 04:11.57 2

6 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 04:13.72 3

3 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:14.95 4

2 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:19.96 5

7 Coutts, Reid Patterson Lakes 04:21.47 6

4 Laws, Henry West Lakes 05:10.74 7

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 10:29
Race #18, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:11.18 1

3 Doak-Smith, Joss Ascot 04:24.94 2

2 Robertson, Alasdair Illawarra 04:25.97 3

6 Lowe, Jason Manly-Warringah 04:28.02 4

4 Nota, Paul Ascot 04:35.47 5

5 Thompson, Liam Canning River 04:44.39 6

7 Vinks, Luke Sydney Northern Beaches 05:24.05 7

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:10
Race #19, Event #162: WK2 1000 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Ferguson, Kate
Kaden, Miriam
Holdfast Bay
Holdfast Bay
04:29.77 1

2 Thomson, Emma
Gowan, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
04:39.94 2

3 McDonald, Kirsty
Marshall, Samantha
Ascot
Manly-Warringah
04:48.08 3

6 Gleeson, Breanna
Kidd, Fiona
Holdfast Bay
Holdfast Bay
04:49.50 4

4 Hill, Georgia
Hogan, Jessica
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
SCR

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:17
Race #20, Event #162: WK2 1000 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Beaver, Jacqueline
Burton-Hockam, Rhyann
Indooroopilly
Sunshine Coast
04:19.41 1

3 Mugliston, Julia
McDonald, Tara
Ascot
Ascot
04:32.16 2

2 Robinson, Madison
Le Lievre, Riley
Cobram-Barooga
Sherbrooke-Knox
04:32.82 3

4 Brereton, Rebecca
Herrera, Nicole
Ascot
Bayswater
04:39.21 4

7 Newman, Elise
Polson, Danielle
Cronulla-Sutherland
Cronulla-Sutherland
04:41.20 5

5 Chipperfield, Chelsea
O'Brien, Emily
Onkaparinga
West Lakes
04:45.99 6

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:24
Race #21, Event #60: K1 1000 (Plan F) Semifinal 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Smith, Tate Manly-Warringah 03:33.76 1

5 Baker, Reece Bayswater 03:34.49 2

6 Singleton, Glenn Mercantile 03:37.36 3

2 Christiansen, Piers Mercantile 03:39.16 4

4 Burns, Steve Manly-Warringah 03:39.26 5

7 Clear, Jacob Gold Coast 03:41.75 6

9 Bayer, James Holdfast Bay 03:43.46 7

8 Blanche, Dean St George 03:44.92 8

1 Ferguson, Andrew Holdfast Bay 03:57.47 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:31
Race #22, Event #60: K1 1000 (Plan F) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Robinson, Clint Sunshine Coast 03:34.89 1

4 Ferguson, Steve New Zealand 03:36.08 2

7 Jacobs, Tim Manly-Warringah 03:39.66 3

3 Alston, Chad Holdfast Bay 03:40.72 4

6 McDowell, Marty New Zealand 03:41.60 5

8 Gorrie, Christian Ivanhoe-Northcote 03:41.67 6

9 Buckton, Alex Sydney Northern Beaches 03:49.87 7

2 Fielder, Sam Holdfast Bay 03:55.70 8

1 Thomson, Dale Onkaparinga 04:00.55 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:38
Race #23, Event #60: K1 1000 (Plan F) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rhodes, David Cape Byron 03:33.64 1

4 Smith, David Illawarra 03:34.74 2

3 Michael, Luke St George 03:35.54 3

9 Botha, Alex Onkaparinga 03:39.91 4

1 Phillips, Jesse Bayswater 03:40.59 5

8 Needham, Justin Holdfast Bay 03:41.59 6

7 Holt, Nick Manly-Warringah 03:42.32 7

2 Maxwell, Bennett Holdfast Bay 03:45.62 8

6 Simpkins, Craig New Zealand 03:50.50 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:45
Race #24, Event #60: K1 1000 (Plan F) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken Currumbin Creek 03:36.27 1

3 Teear, Fred New Zealand 03:37.65 2

4 Martin, Simon Kawana Waters 03:38.61 3

6 Stewart, Murray Manly-Warringah 03:40.19 4

9 Hoschke, Nigel Manly-Warringah 03:44.57 5

8 Welsh, Dale Holdfast Bay 03:45.11 6

7 Baker, Michael Bayswater 03:46.50 7

2 Bonney, Damon Mercantile 03:49.99 8

1 Schumacher, Tony St George 04:12.58 9

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:52
Race #25, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:56.33 1

1 Haniford, Luke West Lakes 03:56.89 2

8 Berry, Joseph Bayswater 04:00.48 3

5 Goble, Matthew West Lakes 04:00.89 4

3 Byrne, Nick Patterson Lakes 04:01.41 5

6 Beaver, Michael Indooroopilly 04:02.91 6

7 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:03.28 7

2 Alger, Arthur Patterson Lakes 04:04.71 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 11:59
Race #26, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:53.33 1

8 Knauer, Michael Onkaparinga 03:54.63 2

7 Gallard, Ben Onkaparinga 03:55.78 3

4 Robertson, Angus Illawarra 03:57.02 4

1 Rowles, Thomas Gold Coast 03:58.63 5

2 Rice, Brendan Bayswater 04:03.13 6

3 Rovira, Alexander Ascot 04:10.00 7

6 Thatcher, Josh Canning River 04:34.59 8

Printed 14 March 2007 12:45 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 12:06
Race #27, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Norton, Sam Tasmania CC 03:55.67 1

5 Boon, Haydn Manly-Warringah 04:00.61 2

7 White, Hayden Illawarra 04:01.51 3

6 Rypp, Glenn West Lakes 04:03.43 4

8 Funtowicz, Paul Bayswater 04:14.64 5

1 Mainstone, Tomas Ascot 04:16.15 6

4 Mitchell, Ben Manly-Warringah 04:30.26 7

3 King, Justin Illawarra SCR

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 12:13
Race #28, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Heat 4 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 French, Rhys Holdfast Bay 03:58.76 1

8 Ray, Michael Canning River 04:00.61 2

4 Ethell, Jake Currumbin Creek 04:01.89 3

1 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:02.75 4

3 Boerema, Tomas West Lakes 04:03.07 5

2 McNamara, William West Lakes 04:05.19 6

6 Duggin, Matt West Lakes 04:08.32 7

7 Arvier, Matthew Indooroopilly 04:17.95 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 12:20
Race #29, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Bateman, Jenni Bayswater 04:10.56 1

6 Mitchell, Allison Mercantile 04:11.73 2

4 O'Keefe, Erin Indooroopilly 04:12.99 3

7 Brigden-Jones, Jo Sydney Northern Beaches 04:17.92 4

3 Holmes, Kirsty Kawana Waters 04:18.73 5

2 Carrie, Ella Mercantile 04:25.17 6

8 Pickup, Christie Indooroopilly 04:26.79 7

1 Cottrill, Olivia Mercantile 04:30.02 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 12:27
Race #30, Event #138: WK1 1000 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jenkins, Kristina Manly-Warringah 04:09.26 1

6 Wood, Anna Gold Coast 04:15.73 2

4 Curry Kenny, Lisa Kawana Waters 04:16.72 3

8 Davies, Louise West Lakes 04:19.51 4

3 McGrath, Kate Manly-Warringah 04:23.17 5

2 Tzvetanova, Manouela Indooroopilly 04:30.84 6

7 Edwards, Suzi Illawarra 04:33.81 7

1 Burwood, Sandra Manly-Warringah 04:36.51 8

9 Wood, Samantha Manly-Warringah 04:50.89 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 13:40
Race #31, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Bernadette Currumbin Creek 04:37.44 1

4 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 04:40.58 2

3 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 04:40.61 3

2 Harding, Lisa Bayswater 04:41.85 4

8 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:49.36 5

6 Brown, Cara Currumbin Creek 04:55.42 6

7 Bainbridge, Kate Ascot 04:59.51 7

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 13:47
Race #32, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Belcher, Lani Indooroopilly 04:21.04 1

4 Peters, Amy Mitta Mitta 04:26.65 2

8 Smith, Lauren Illawarra 04:36.86 3

7 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:38.83 4

6 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 04:52.32 5

2 Kenny, Claire Currumbin Creek 04:56.89 6

3 Macklin, Kara Kawana Waters 05:08.60 7

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 13:54
Race #33, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Dehey, Sarah Holdfast Bay 04:15.89 1

5 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:24.53 2

4 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:26.23 3

2 Schorer, Melanie Bayswater 04:31.05 4

7 Stone, Casey Mercantile 04:45.32 5

6 Taweel, Shireen Manly-Warringah 05:17.31 6

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:01
Race #34, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Rypp, Glenn West Lakes 04:03.26 1

6 Wood, Chris Bayswater 04:06.02 2

2 Dunbar, Wayne Manly-Warringah 04:14.06 3

3 Robertson, Alasdair Illawarra 04:16.31 4

4 Longthorn, Lewis Ascot 04:17.67 5

8 Millard, Nathan Ascot 04:22.31 6

7 Lowe, Jason Manly-Warringah 04:25.52 7

9 Cox, Jonathon Sherbrooke-Knox 04:30.84 8

1 Osling, Eden Sydney Northern Beaches 04:58.27 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:08
Race #35, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

3 Dyason, Nicholas Wynnum Redlands 04:08.74 1

2 Hollindale, Matthew Kawana Waters 04:12.47 2

7 Boon, Joshua Manly-Warringah 04:13.07 3

6 Jackson, Christopher Bayswater 04:14.91 4

4 Doak-Smith, Joss Ascot 04:17.91 5

5 Davis, Henri Christian Brothers College 04:17.94 6

8 Cornish, James Indooroopilly 04:29.71 7

9 Thompson, Liam Canning River 04:40.10 8

1 McKendrick, Michael Holdfast Bay 04:43.11 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:15
Race #36, Event #63: K1 1000 16 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Fletcher, Laurence West Lakes 04:06.43 1

5 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:07.45 2

6 Griffiths, Ben Illawarra 04:10.34 3

8 Coutts, Reid Patterson Lakes 04:20.04 4

7 Trickey, Lachlan Sherbrooke-Knox 04:27.64 5

3 Laub, Adrian Christian Brothers College 04:33.00 6

2 Nota, Paul Ascot 04:34.49 7

1 Wilson, Shaun Cronulla-Sutherland 04:34.58 8

9 Laws, Henry West Lakes 05:15.30 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:22
Race #37, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Beaver, Jacqueline Indooroopilly 04:36.68 1

5 Martin, Jaymee-Lee Ascot 04:45.72 2

9 Ware, Jane Illawarra 04:50.56 3

7 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 04:50.62 4

8 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 05:00.28 5

6 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 05:01.62 6

3 McDonald, Tara Ascot 05:06.99 7

1 Marshall, Samantha Manly-Warringah 05:10.06 8

2 Vitucci, Ella West Lakes 05:25.20 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:29
Race #38, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

8 Kaden, Miriam Holdfast Bay 04:42.59 1

6 Ferguson, Kate Holdfast Bay 04:54.57 2

2 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 04:56.66 3

5 Mugliston, Julia Ascot 04:58.60 4

1 Brereton, Rebecca Ascot 04:59.35 5

7 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 05:04.64 6

3 O'Brien, Emily West Lakes 05:12.83 7

4 McDonald, Kirsty Ascot 05:16.01 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:36
Race #39, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Burton-Hockam, Rhyann Sunshine Coast 04:37.11 1

2 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:46.62 2

1 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:57.03 3

5 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 05:00.34 4

8 Kidd, Fiona Holdfast Bay 05:08.57 5

3 Hill, Georgia Manly-Warringah 05:10.01 6

6 Herrera, Nicole Bayswater 05:10.26 7

4 Gleeson, Breanna Holdfast Bay 05:27.59 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:43
Race #40, Event #96: K2 1000 (Plan B) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Wallace, Ken
Robinson, Clint
Currumbin Creek
Sunshine Coast
03:23.42 1

4 Jacobs, Tim
Holt, Nick
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:26.49 2

3 Welsh, Dale
Alston, Chad
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:28.23 3

6 Sloss, Dane
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
03:31.33 4

2 Rigden, Grant
Urquhart, Matthew
Gold Coast
Indooroopilly
03:36.33 5

8 Halpin, Mark
Coutts, Aaron
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
03:39.35 6

7 Ashley-Teves, Travis
Maxwell, Dion
Currumbin Creek
Canada
03:39.57 7

1 Brain, Robbie
Hayden, Sam
Mercantile
Geelong
03:39.68 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:50
Race #41, Event #96: K2 1000 (Plan B) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

1 Smith, David
Morrison, Luke
Illawarra
Onkaparinga
03:17.23 1

6 Smith, Tate
Baker, Michael
Manly-Warringah
Bayswater
03:18.19 2

2 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Bayswater
03:23.14 3

5 Rhodes, David
Martin, Simon
Cape Byron
Kawana Waters
03:24.28 4

4 Gorrie, Christian
Christiansen, Piers
Ivanhoe-Northcote
Mercantile
03:25.89 5

8 Thomson, Dale
Dunstan, Oliver
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
03:34.49 6

3 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:40.66 7

7 Austin, Darren
Morris, David
Bendigo
Mercantile
03:41.29 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 14:57
Race #42, Event #96: K2 1000 (Plan B) Heat 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Botha, Alex
Baker, Reece
Onkaparinga
Bayswater
03:20.81 1

1 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:21.26 2

2 Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele
Italy
Italy
03:29.15 3

4 Stewart, Murray
Rowe, Adam
Manly-Warringah
St George
03:29.79 4

6 Blanche, Dean
Farrugia, Mark
St George
St George
03:33.30 5

3 Bonney, Damon
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
03:33.47 6

7 French, Mathew
Bolognese, Filippo
Mercantile
Italy
03:36.87 7

8 Buckton, Brendan
Kahler, Bradley
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
03:44.76 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 15:30
Race #43, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

6 Boon, Haydn Manly-Warringah 03:52.79 1

5 Sirote, Chris Sydney Northern Beaches 03:54.17 2

4 Knauer, Michael Onkaparinga 03:54.83 3

1 Rice, Brendan Bayswater 04:00.82 4

8 Byrne, Nick Patterson Lakes 04:04.06 5

9 Kowarzik, Mitch Sherbrooke-Knox 04:06.29 6

7 Bendeich, Joe Currumbin Creek 04:07.81 7

3 Ethell, Jake Currumbin Creek 04:11.29 8

2 Funtowicz, Paul Bayswater 04:19.86 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 15:37
Race #44, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

2 Goble, Matthew West Lakes 03:48.56 1

5 Wilkinson, Dane Currumbin Creek 03:54.49 2

3 White, Hayden Illawarra 03:55.31 3

8 Rowles, Thomas Gold Coast 03:56.50 4

4 Ray, Michael Canning River 04:00.03 5

6 Berry, Joseph Bayswater 04:05.17 6

7 Rypp, Glenn West Lakes 04:05.89 7

1 Alger, Arthur Patterson Lakes 04:06.11 8

9 McNamara, William West Lakes 04:18.75 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 15:44
Race #45, Event #64: K1 1000 18 (Plan C) Semifinal 3 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Norton, Sam Tasmania CC 03:49.74 1

5 French, Rhys Holdfast Bay 03:51.25 2

6 Haniford, Luke West Lakes 03:53.07 3

3 Gallard, Ben Onkaparinga 04:01.70 4

7 Robertson, Angus Illawarra 04:05.03 5

1 Beaver, Michael Indooroopilly 04:07.53 6

2 Boerema, Tomas West Lakes 04:08.21 7

9 Duggin, Matt West Lakes 04:18.40 8

8 Mainstone, Tomas Ascot 04:18.52 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:05
Race #48, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Smith, Lauren Illawarra 04:23.71 1

5 Leo-Litzow, Casey Currumbin Creek 04:28.74 2

6 Tiley, Samantha Indooroopilly 04:32.16 3

3 Schorer, Melanie Bayswater 04:33.21 4

7 Harding, Lisa Bayswater 04:44.62 5

1 Brown, Cara Currumbin Creek 04:51.71 6

2 Horsnell, Larissa Manly-Warringah 04:57.90 7

9 Macklin, Kara Kawana Waters 05:01.47 8

8 Taweel, Shireen Manly-Warringah 05:23.56 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:12
Race #49, Event #141: WK1 1000 18 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Rose, Megan Cobram-Barooga 04:29.02 1

5 Peters, Amy Mitta Mitta 04:29.14 2

3 Higgins, Stacey Sunshine Coast 04:40.91 3

6 Cullen, Carleanne Currumbin Creek 04:41.06 4

7 Haymes, Phoebe Holdfast Bay 04:42.82 5

2 Stone, Casey Mercantile 04:46.38 6

8 Kenny, Claire Currumbin Creek 05:01.71 7

1 Bainbridge, Kate Ascot 05:04.53 8

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:19
Race #50, Event #99: K2 1000 16 (Plan A) Heat 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Hollindale, Matthew
Dyason, Nicholas
Kawana Waters
Wynnum Redlands
03:51.57 1

2 Robertson, Alasdair
Griffiths, Ben
Illawarra
Illawarra
03:53.68 2

6 Boon, Joshua
Dunbar, Wayne
Manly-Warringah
Manly-Warringah
04:00.43 3

8 Wood, Chris
Jackson, Christopher
Bayswater
Bayswater
04:01.40 4

3 Wilson, Shaun
Lowe, Jason
Cronulla-Sutherland
Manly-Warringah
04:04.11 5

5 Thompson, Liam
Cornish, James
Canning River
Indooroopilly
04:10.72 6

7 McKendrick, Michael
Laws, Henry
Holdfast Bay
West Lakes
04:31.04 7

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:26
Race #51, Event #99: K2 1000 16 (Plan A) Heat 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Fletcher, Laurence
Rypp, Glenn
West Lakes
West Lakes
03:48.96 1

8 Longthorn, Lewis
Millard, Nathan
Ascot
Ascot
04:01.92 2

2 Davis, Henri
Laub, Adrian
Christian Brothers College
Christian Brothers College
04:02.99 3

7 Nota, Paul
Doak-Smith, Joss
Ascot
Ascot
04:04.95 4

3 Cox, Jonathon
Trickey, Lachlan
Sherbrooke-Knox
Sherbrooke-Knox
04:07.37 5

6 Vinks, Luke
Osling, Eden
Sydney Northern Beaches
Sydney Northern Beaches
04:52.23 6

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:33
Race #52, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

7 Gowan, Danielle Cronulla-Sutherland 04:33.38 1

4 Polson, Danielle Cronulla-Sutherland 04:42.04 2

5 Martin, Jaymee-Lee Ascot 04:42.84 3

6 Thomson, Emma Cronulla-Sutherland 04:44.62 4

3 Chipperfield, Chelsea Onkaparinga 04:53.42 5

1 Hogan, Jessica Sydney Northern Beaches 04:53.99 6

2 Brereton, Rebecca Ascot 04:59.75 7

8 Hill, Georgia Manly-Warringah 05:07.90 8

9 O'Brien, Emily West Lakes 05:09.00 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:40
Race #53, Event #140: WK1 1000 16 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

4 Robinson, Madison Cobram-Barooga 04:44.10 1

5 Ferguson, Kate Holdfast Bay 04:46.47 2

6 Ware, Jane Illawarra 04:48.22 3

3 Mugliston, Julia Ascot 04:56.47 4

7 Newman, Elise Cronulla-Sutherland 05:00.87 5

8 Le Lievre, Riley Sherbrooke-Knox 05:01.49 6

1 McDonald, Tara Ascot 05:02.70 7

2 Kidd, Fiona Holdfast Bay 05:02.86 8

9 Herrera, Nicole Bayswater 05:10.95 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:47
Race #54, Event #96: K2 1000 (Plan B) Semifinal 1 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Jacobs, Tim
Holt, Nick
Manly-Warringah
Manly-Warringah
03:21.04 1

2 Gorrie, Christian
Christiansen, Piers
Ivanhoe-Northcote
Mercantile
03:21.91 2

4 Davey, Lee
Phillips, Jesse
Swan
Bayswater
03:23.33 3

7 Sloss, Dane
Clear, Jacob
Gold Coast
Gold Coast
03:25.39 4

3 Stewart, Murray
Rowe, Adam
Manly-Warringah
St George
03:26.45 5

8 Bonney, Damon
McGee, Sean
Mercantile
Mercantile
03:32.23 6

6 Cannizzo, Alessio
Scarpa, Daniele
Italy
Italy
03:32.51 7

9 James, Gavin
Buckton, Alex
Manly-Warringah
Sydney Northern Beaches
03:37.23 8

1 Halpin, Mark
Coutts, Aaron
Burley Griffin
Ivanhoe-Northcote
03:38.26 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman
AC Flatwater National Championships 2007 7 March 2007 16:54
Race #55, Event #96: K2 1000 (Plan B) Semifinal 2 SIRC
Results
Lane Person Team Result Place

5 Smith, Tate
Baker, Michael
Manly-Warringah
Bayswater
03:19.85 1

6 Welsh, Dale
Alston, Chad
Holdfast Bay
Holdfast Bay
03:21.43 2

3 Rhodes, David
Martin, Simon
Cape Byron
Kawana Waters
03:21.45 3

4 Michael, Jake
Michael, Luke
St George
St George
03:21.55 4

2 Blanche, Dean
Farrugia, Mark
St George
St George
03:26.01 5

8 Thomson, Dale
Dunstan, Oliver
Onkaparinga
Sydney Northern Beaches
03:30.14 6

9 French, Mathew
Bolognese, Filippo
Mercantile
Italy
03:35.67 7

7 Rigden, Grant
Urquhart, Matthew
Gold Coast
Indooroopilly
03:36.08 8

1 Ashley-Teves, Travis
Maxwell, Dion
Currumbin Creek
Canada
03:44.40 9

Printed 14 March 2007 12:46 by JRaceman